Premiéry v kinech – leden

Kategorie: Premiéry v kinech
Vytvořeno sobota 11. leden 2014 0:00 Napsal Monika Nguyen

Leden se kvapem blíží, a proto jsou známy již všechny filmové premiéry.

Od 2.1.

Zpátky do ringu

Komedie, sportovní
Režie: Peter Sefal
Scénář: Doug Ellin
Herci: Sylvester Stallone, Robert De Niro, Kevin Hart

Ve filmu se slavní boxeři „Razor" Sharp a Billy „Kid" McDonnena vrací zpět do ringu, aby zúčtovali se starými křivdami a konečně rozhodli, který z nich je vlastně lepší. Do svého osobního souboje však strhnou celý národ, na sociálních sítích se spustí žhavé diskuze a HBO očekává velkou sledovanost v den jejich zápasu.

{youtube}LvD8hA4RnPY{/youtube}

17 dívek

Drama
Režie: Delphine Coulin, Muriel Coulin
Scénář: Delphine Coulin, Muriel Coulin
Herci: Roxane Duran, Esther Garrel, Noémie Lvovsky

Jde o francouzské drama kde mladá, těhotná Camille podnítí dívky ze svého okolí, aby ji následovali. A tak se spustí bláznivý hon na dárce spermatu, čímž ve svém malém městečku vyvolají nečekané pozdvižení.

{youtube}q6aSnTypvx0{/youtube}

47 Róninů

Akční, drama, fantasy
Režie: Carl Rinsch
Scénář: Hossein Amini, Chris Morgan
Herci: Keanu Reeves, Tadanobu Asano, Rinko Kikuči

Nalezenec smíšené rasy Kai je díky svým mimořádným schopnostem přijat skupinou bývalých samurajů. Jejich bývalý pán se stal obětí spiknutí zlé čarodějnice a zákeřného lorda. Tato skupina – róninové jsou odhodlání lorda za každou cenu porazit. Cesta je však nebezpečná a velmi obtížná.


{youtube}q-V6B09gsKM{/youtube}

8.1.

Poslední vrchol

Dokumentární
Režie: Juan Manuel Cotelo
Herci: Pablo Domínguez

Jde o španělský film, který vypráví o Pablu Domínguezi Prieto, španělském knězi jehož velkou zálibou bylo horolezectví.  To se mu také stalo osudným, když ve 42 letech zemřel při sestupu hory Moncayo. Pablo byl milován velkým množstvím lidí, jelikož byl bohu zcela oddán a žádné zásluhy si nenárokoval.


{youtube}hU3j7zzauvQ{/youtube}

9.1.

Na život a na smrt

Akční, drama, thriller, válečný
Režie: Peter Berg
Scénář: Peter Berg
Herci: Mark Wahlberg, Ben Foster, Taylor Kitsch

Členové americkým zvláštních jednotek mají za úkol zneškodnit jednoho z blízkých přátel Usámy bin Ládina. Bohužel v afgánských horách nejde vše jak má a narazí na místního pastevce. To je postaví před otázku, zabít dítě, anebo ho nechat jít a riskovat prozrazení. Čtyři vojáci si zvolí možnost č.2, tím však začne jejich bitva na život a na smrt.

{youtube}WqkSp_c4fEw{/youtube}

Něžné vlny

Režie: Jiří Vejdělek
Scénář: Jiří Vejdělek
Herci: Lucie Štelfová, Robert Cejnar, Jan Maršál

Píše se rok 1989. Příběh vypráví o mladém, sympatickém a především nesmělém Vojtovi s zcela šílenou rodinou, která od něj něco neustále vyžaduje. On však svou pozornost věnuje především krásné Ele, která je akvabelou. A v listopadu odjíždí do vysněné Paříže. Co udělá Vojta, aby mu
rusovláska nezmizela za železnou oponou?

{youtube}VhwZbGFCtHU{/youtube}

Nymfomanka, část II.

Drama, komedie, erotický, povídkoví
Režie: Lars vin Trier
Scénář: Lars von Trier
Herci: Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf, Stacy Martin

Pokračování otevřené a velmi kontroverzní ženské sexuality.

{youtube}cbABeXtYHGI{/youtube}

Paranormal Activity: Prokletí

Horor, thriller
Režie: Christopher Landon
Scénář: Christopher Landon
Herci: Hector L. Bustamante, Molly Ephraim

Jesse právě dostudoval střední školu a právě zažívá velkou prázdninovou nudu. A když uslyší z větrací šachty podivné zvuky, spustí se svým kamarádem zapnutou videokameru. Na té zaznamená podivný rituál. Po smrti oné sousedky to Jessemu nedá a do bytu spolu s přítelem vniknou. Tím odstartuje podivné události, po kterých jejich život nebude už nikdy stejný, stejně tak jako životy lidí, kteří se mu snaží pomoci.

{youtube}meHJ9sLFwEA{/youtube}

16.1.

S Moliérem na kole

Komedie
Režie: Philippe Le Guay
Scénář: Philippe Le Guay
Herci: Fabrice Luchini, Lambert Wilson, Maya Sansa
Gauthier Valence je úspěšný herec, momentálně je hvězdou v divácky oblíbeném seriálu. Najednou však dostane divadelní nabídku na ztvárnění Moliérova Mizantropa. Valence v tom vidí skvělou příležitost a v postavě Alcesta vidí sám sebe. Ve vedlejší roli by rád viděl svého přítele, ten však před lety odešel a nyní žije v zapadlém koutě Francie. A tak se Valcence vydává na dlouho cestu za svým přítelem. A nyní se před ním otevírají otázky, na které se neptal.

{youtube}Ox3ttYFZjoU{/youtube}

Vlk z Wall Street

Drama, komedie, krimi, životopisný
Režie: Martin Scorsese
Scénář:  Terence Winter
Herci: Leonardo DiCaprio, Matthew McConaughey, Johan Hill

Dle knižní předlohy Jordana Belforta o sobě samém. Ve dvě vydělával tolik peněz, že si to neumíme představit.  A noci užíval naplno, jak jen mohl. Příběh o tom jaká je chamtivost, moc, výstřednosti, podaný velmi zábavnou formou.


{youtube}MQPOaytxQx4{youtube}

Zlodějka knih

Drama, válečný
Režie: Brian Percival
Scénář: Michael Petroni
Herci: Geoffrey Rush, Emily Watson, Sophie Nélisse

Liese se během 2. sv. války dostane do pěstounské rodiny, aby začala po smrti svého bratra nový život. Děti ve škole se jí však posmívají, kvůli její špatné schopnosti číst. S touto situací jí vydatně pomáhá její nový otec.  A také host rodiny, židovský uprchlík Max. Je to právě on, kdo ji povzbuzuje ve čtení. Liese se také seznámí se sousedem Rudym, který se do ní časem zamiluje.  A tak si těžkou dobu krátí všichni čtením, čtením knih, které Liesel krade v knihovně starosty.


{youtube}gAXJENCKCyk{/youtube}

Návrat Agnieszki H.

Dokumentární
Režie: Krystyna Krauze, Jacek Petrycki
Scénář: Krystyna Krauze
Herci: Agnieszka Holland, Jacek Petrycki

Polská veleúspěšná režisérka Agniezska Hollandová je držitelkou Oscara, točila se slavnými americkými hvězdami. Když se v roce 2012 vrátila do Čech (zde studovala FAMU) svolila k natočení dokumentu, ve kterém na ona studia vzpomíná. A nejen na ona studia, ale i na mnoho jiného, jelikož Česko se jí stalo druhým domovem, kam se ráda vrací.

23.1.

Herkules: Zrození legendy

Akční, dobrodružný
Režie: Renny Harlin
Scénář: Hanna Weg
Herci: Kellan Lutz, Richard Reid, Roxanne McKee

Středověká legenda o antickém „Supermanovi“, tak zní text od Bontonfilmu CZ. Napůl bůh, napůl člověk s obrovskou silou i odvahou bojující v čele armády proti nebezpečným stvůrám. Snažíc se získat svou vyvolenou ženu a svrhnout tyranského krále.


{youtube}HmAxkqIVBsk{/youtube}

Klub poslední naděje

Drama, životopisný, historický
Režie: Jean-Marc Vallée
Scénář: Melisa Wallack, Craig Borten
Hrají: Matthew McConaughey, Jared Leto, Jennifer Garner

Jsme v roce 1985. Ron Woodroof se dozvídá, že má rakovinu. Zbývá mu zhruba posledních 30 dnů. Lékaři nevědí s ním a tak ho v podstatě posílají domů zemřít. On se s tím, ale odmítá smířit. Spřátelí se s Ryanem, se kterým sdílí společnou nemoc. Ani jeden se však nevzdají a v Mexiku hledají různé alternativní možnosti, jak se vyléčit a to i ty nelegální. Nakonec založí Dalas Buyer Club, kde si nemocní lidé platí členské příspěvky a za to získají přístup k zásobám nových léků. Jak to s celou komunitou dopadne a přežijí oba hlavní aktéři?


{youtube}zuewG3OUfWM{/youtube}

Špinavý trik

Krimi, drama
Režie: David O. Russel
Scénář: David O. Russel, Eric Singer
Herci: Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Christian Bale

Tento snímek je založena na reálné skutečnosti. Vypráví o špičkovém podvodníku Irvingovi Rosenfelfovi a jeho milence Sydney Prosserové. Oba jsou přinuceni ke spolupráci s policstou FBI, který se zcela vymkl kontrole. Ten je strhne do světa mafie a nebezpečné politiky. Ve hře je však Irvingova manželka, která by mohla celou spletitou síť podvodů zcela zničit.

Vejška

Komedie
Režie: Tomáš Vorel starší
Scénář: Tomáš Vorel str., Pasta Oner
Herci: Tomáš Vorel ml., Jiří Mádl, Eva Josefíková

Příběh vypráví o dvou mladících. Petr Kocourek se hlásí na katedru grafiky, kde však nebyl už jednou přijat. Michal Kolman studuje VŠE, tuto školu však naprosto zanedbává a zkoušky řeší úplatky a mocí svého otce. Oba chlapce spojuje již od gymplu nelegální sprejování graffiti. Jednoho dne, ale Petra chytí.

{youtube}uyHX1a9rRpw{/youtube}

12 let v řetězech

Drama, životopisný, historický
Režie: Steve McQueen
Scénář: Steve McQueen, John Ridley
Herci: Chiwetel Ejiofor, Dwight Henry, Bryan Batt

Solomon Northup měl úplně všechno, co si obyčejný člověk může přát. Udělala však jednu chybu a to, že uvěřil dvěma únoscům, kteří ho pod příslibem melouchu vylákali do Washingtonu. Stačila jediná noc a Solomon skončil v řetězech, a to jen protože je černoch. Je přesunut na americký Jih, kde 12 let trpí jako otrok. Příběh na reálné motivy.

{youtube}GMhlSZwCOr0{/youtube}

30.1.

Blízko od sebe

Komedie, drama
Režie: John Wells
Scénář: Tracy Letts
Herci: Meryl Streep, Julia Roberts, Benedict Cumbernatch, Ewan McGregor

Rodina Westronových se sjíždí do rodinného domu na pohřeb otce, který spáchal sebevraždu. Jeho žena Violote, která se celý život konfliktní vyvolá spor se svými třemi dcerami. Jedné se hroutí manželství, druhá tají svůj milostný vztah s bratrancem a třetí nemůže ani na pohřbu přestat mluvit o své nadcházející svatbě, i když všem je jasné, že její snoubenec je pěkný sígr.

{youtube}BVP7EBHEblQ{/youtube}

Cizí oběd

Drama, romantický
Režie: Ritesh Batra
Scénář: Ritesh Batra, Rutvik Oza
Herci: Irrfan Khan, Nimrat Kaur, Nawazuddin Siddiqui

Je tradicí, že ženy v Bombaji svým manželům posílají oběd v kastrůlkách pomocí poslíčků. Vědci dokázali, že jen jeden z milionu obědů je doručen špatně. A co se může stát, když mladá osamělá žena omylem pošle oběd muži, co směřuje k důchodu? Příběh o tom jak celý váš život může změnit jeden jediný oběd.

{youtube}MBpzK0FtlUs{/youtube}

Jack Ryan: V utajení

Akční, drama, thriller
Režie: Kenneth Branagh
Scénář: Davíc Koepp, Anthony Peckham, Steven Zailian
Herci: Chris Pine, Keira Knightley, Kevin Costner

Jack Ryan je muž, který toho má spoustu za sebou, zranění z války v Afghánistánu, doktorát z ekonomie, práci ekonomického analytika v CIA, kterou úspěšně tají i před svou ženou. Jednoho dne je však poslán do Ruska. Jeho přítomnost je však silně nevítaná a tak se musí z úředníka proměnit v akčního hrdinu.

{youtube}0Tp8dVAlR00{/youtube}

Já, Frankenstein

Akční, fantasy, sci-fi
Režie: Stuart Beattie
Scénář:  Stuart Beattie, Kevin Grevioux
Herci: Aaron Eckhart, Yvonne Strahovski, Deniz Akdeniz

Roku 1795 byl stvořen rukou Frankensteina Adam, monstrum kterému se podařilo přežít až do dnes. V ulicích spolu válčí démoni a chriliči o osud lidstva. Obě strany zjišťují, že klíčem k rozhřešení celé situace může být Adam. A na něm teď je, kterou stranu si vybere.

{youtube}jt6IaUbbXyU{/youtube}

Koyaanisqatsi

Dokumentární, hudební
Režie: Godfrey Reggio

Pomocí hudby a obrazů Geodfrey představuje vztah člověka a přírody. Ať už pozitivní, nebo negativní.

{youtube}iYYU8Ngy-Ik{/youtube}

Krásno

Krimi, komedie
Režie: Ondřej Sokol, Martin Figner, Petr Vydra
Scénář:
Herci: Martin Figner, Ondřej Sokol, Jana Pehrová – Krausová

Jde o příběh dvou přátel Michala a Adama, tito kamarádi se vracejí do svého rodného města Šumperk. Michalova matka je již dlouhá leta mrtvá a jeho otec umírá v den jejich příjezdu. Otcova nová žena vzbuzuje v Michalovi jen podezření a nepříjemný pocit. A toto je jen začátek velkého katastrofického kolotoče.

{youtube}zrDz0UQD1EQ{/youtube}

Duch pětačtyřicátého (festivalový název)

Dokumentární
Režie: Ken Loach
Scénář: Ken Loach

Režisér Loach použil filmy z britských archivů spolu s nahrávkami s dobovými rozhovory, aby vytvořil příběh Anglie z roku 1945.

{youtube}_c86Gwsb5LY{/youtube}

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Premiéry v kinech – leden. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free