Premiéry na Blu-ray a DVD - únor 2012

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno úterý 19. červen 2012 0:00 Napsal Daniel Felix Hrouzek

Únorové novinky na Blu-ray a DVD vás určitě potěší. V tomto měsíci vychází filmy: Dluh, Kamarád taky rád, Nákaza, Paranormal Activity 3, Rusalka, Transformers 3, Ulička v ráji, Vlčí jáma a Vyměřený čas. Více o jednotlivých filmech se dozvíte uvnitř článku.

Dluh / The Debt / 2010

Rok 1965. Tři mladí agenti Mossadu se vrátili domů jako hrdinové poté, co ve Východním Berlíně úspěšně vystopovali a zabili nacistického válečného zločince. Současnost. Teď již vysloužilí agenti Rachel, David a Stephan mají status národních ikon, zoufale však trpí pod tíhou tajemství, které se zavázali nikdy neprozradit. Před třiceti lety v Berlíně se totiž odehrálo jiné drama než to, které později prezentovali veřejnosti. Muž, kterého tenkrát dostali za úkol zabít, se navíc před pár měsíci objevil živý…

REŽIE: John Madden (Důkaz, Zamilovaný Shakespeare, Mandolína kapitána Corelliho)
HRAJÍ: Helen Mirren, Sam Worthington, Marton Csokas, Jesper Christensen, Ciarán Hinds
VYDÁVÁ: Bontonfilm
VYCHÁZÍ: 29. 2. 2012 (BD, DVD)

Kamarád taky rád / Friends with Benefits / 2011

Dylan a Jamie se rozhodnou vyzkoušet báječně sexy a uvědoměle dospělý experiment: mohou dva nezadaní kamarádi, kteří se teprve nedávno poznali, ze svého kamarádství vytěžit ještě o něco víc? Rozšíří-li přátelství o příležitostný, zcela nezávazný sex „bez jakýchkoliv emocí“, dokáží se vyhnout všem úskalím, která se nutně objevují, pokud někdo začne být víc než pouhý kamarád? Odvážný nápad se ovšem promění v košilatou a sexy pouť do neprobádaných území, na kterých se sobě navzájem i svému okolí odhalí více, než kdy plánovali.

REŽIE: Will Gluck (Loudilové, Panna nebo orel) 
HRAJÍ: Mila Kunis, Justin Timberlake, Emma Stone, Woody Harrelson, Patricia Clarkson
VYDÁVÁ: Bontonfilm
VYCHÁZÍ: 1. 2. 2012 (BD, DVD)

Nákaza / Contagion / 2011

Film sleduje rychlé šíření smrtícího vzduchem přenosného viru, který nemocné zabíjí během několika dnů. Cestující na letišti se dotkne salátové místy v letištním baru předtím, než podá kreditní kartu číšníkovi. Obchodní jednání začne podáváním rukou. Muž zakašle v plném autobusu. Počet mrtvých postupně narůstá a lidé se v kolabující společnosti snaží ochránit sebe samotné a své nejbližší a zároveň přežít ve společnosti, která se prakticky zhroutila.

REŽIE: Steven Soderbergh (Sex, lži a video, Dannyho parťáci, Solaris) 
HRAJÍ: Matt Damon, Marion Cotillard, Gwyneth Paltrow, Kate Winslet, Jude Law 
VYDÁVÁ: Magic Box
VYCHÁZÍ: 22. 2. 2012 (BD, DVD)

Paranormal Activity 3 / 2011

Kvůli maximálnímu požitku z filmu zůstává jeho příběh úzkostlivě střežen. Prozradit lze snad jen to, že v něm znovu vystupují hrdinky předchozích dvou dílů – paranormálními aktivitami pronásledované sestry Katie a Kristi, s nimiž se vrátíme ke kořenům zla, do časů jejich dětství, kdy se rády vzájemně strašily a hrály si na vyvolávání duchů, až se jim to jako bumerang začalo vracet. Připravte se na intenzivní filmový zážitek, který nenechá nikoho chladným!

REŽIE: Henry Joost, Ariel Schulman (Catfish, Paranormal Activity 4)
HRAJÍ: Katie Featherston, Sprague Grayden, Lauren Bittner, Mark Fredrichs, Brian Boland
VYDÁVÁ: Magic Box
VYCHÁZÍ: 29. 2. 2012 (BD, DVD)

Rusalka / 1962

Vodní víla Rusalka se zamiluje do pozemského prince. Marně ji otec vodník varuje, její upřímný cit se setkává s lidskou proradností… Na svou dobu unikátním způsobem zfilmovaná opera Antonína Dvořáka v režii Václava Kašlíka se na DVD dostává po pětiletém odkladu, čekání se ale vyplatilo: Kvalitní pěvecké výkony legendární Milady Šubrtové v titulní roli, Zdeňka Švehly, Ondreje Malachovského, Věry Soukupové a Ivany Mixové ocení po padesáti letech od vzniku nejen znalci opery.

REŽIE: Václav Kašlík (Bohéma, Prodaná nevěsta, Věc Makropulos)
HRAJÍ: Jana Andrsová, Vladimír Ráž, Jiřina Šejbalová, Josef Hlinomaz, Ivana Mixová
VYDÁVÁ: Filmexport Home Video
VYCHÁZÍ: 15. 2. 2012 (DVD)

Transformers 3 / Transformers: Dark of the Moon / 2011

Před lety objevila posádka první americké měsíční expedice Apollo 11 mimozemské vesmírné plavidlo a moudře si to nechala pro sebe, resp. pro tajné služby. Podle Autobotů, kteří už dvakrát dokázali ochránit pozemšťany před ničivou invazí jejich zlých konkurentů Deceptikonů, to ale byla zásadní chyba. Chyba, která by mohla zničit celou naši civilizaci, pokud nám Autoboti znovu nepomohou…

REŽIE: Michael Bay (Skála, Armageddon, Transformers)
HRAJÍ: Shia LaBeouf, Rosie Huntington-Whiteley, Frances McDormand, Hugo Weaving, John Turturro
VYDÁVÁ: Magic Box 
VYCHÁZÍ: 8. 2. 2012 (BD, DVD)

Ulička v ráji / 1936

Malý Petr uteče ze sirotčince a vydává se hledat svého psa Punťu, se kterým byli nerozluční kamarádi. Najde ho u pohodného Tobiáše, který Petrovi nabídne, aby u něho zůstal. Samotářský a nerudný pohodný se nakonec ujme sirotka i jeho psa a pod jejich vlivem se natolik změní, že už nemůže vykonávat svoje povolání. Podaří se mu sehnat jinou práci, aby uživil sebe, chlapce i Punťu? Romantické sociální drama mělo vzhledem k době vzniku i německou verzi, ve které hrál hlavní roli Hans Moser.

REŽIE: Martin Frič (Život je pes, U snědeného krámu, Těžký život dobrodruha)
HRAJÍ: Hugo Haas, Vladimír Jedlička, Zdeněk Štěpánek, Světla Svozilová, Hana Vítová
VYDÁVÁ: Filmexport Home Video
VYCHÁZÍ: 29. 2. 2012 (DVD)

Vlčí jáma / 1957

Volná adaptace stejnojmenného románu Jarmily Glazarové zachycuje nerovné manželství dvou povahově protichůdných lidí: starší, citově prázdné ženy a jejího mladšího manžela, milovníka přírody, umění a krásy. Jako třetí, rozhodující činitel, vniká mezi tyto dva lidi mladičká schovanka Jana, která hluboce přilne k otčímovi. Také on k ní chová jiné city než jen otcovské. Prokletí maloměstského domu však nedovedou překonat…

REŽIE: Jiří Weiss (Uloupená hranice, Zbabělec, Spravedlnost pro Selvina) 
HRAJÍ: Jiřina Šejbalová, Miroslav Doležal, Jana Brejchová, Jaroslav Průcha, Libuše Freslová
VYDÁVÁ: Filmexport Home Video
VYCHÁZÍ: 1. 2. 2012 (DVD)

Vyměřený čas / In Time / 2011

Představte si, že můžete žít jen do 25 let a pak zemřete – pokud nevyděláte, neukradnete nebo nezdědíte nějaký čas navíc. Will má na svých životních hodinách málokdy víc než 24 hodin. Žije z minuty na minutu a jen tvrdá práce v továrně mu každý den poskytne další den. Přesto pomůže uniknout bohatému Henrymu před gangem, okrádajícím své oběti o čas. Henry za to Willovi daruje celé století času a sám se rozhodne svůj nekonečný život skončit. Will je ale obviněn z jeho vraždy a nezbývá mu nic jiného, než dokázat svoji nevinu.

REŽIE: Andrew Niccol (Gattaca, Simone) 
HRAJÍ: Justin Timberlake, Alex Pettyfer, Olivia Wilde, Amanda Seyfried, Johnny Galecki 
VYDÁVÁ: Bontonfilm
VYCHÁZÍ: 29. 2. 2012 (BD, DVD)

FOTO: Bontonfilm, Magic Box, Filmexport

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Premiéry na Blu-ray a DVD - únor 2012. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free