Premiéry na Blu-ray a DVD - březen 2012

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno středa 20. červen 2012 0:00 Napsal Daniel Felix Hrouzek

Mezi březnovými novinkami se opět nachází mnoho zajímavých filmů, některé vychází jak na Blu-ray disku, tak i na DVD nosiči. A o jaké novinky se jedná? Na pultech obchodů se objeví filmy jako Billy Elliot, Kocour v botách, Monty Python a Svatý Grál, Nevíte o bytě?, Podobizna, Psohlavci, Sedm, Tintinova dobrodružství a Twilight sága.

 

Billy Elliot / 2000

Drsný otec jedenáctiletého Billyho se rozhodne, že syna pošle do kurzů boxu v místním sportovním středisku. Billy se snaží proniknout do tajů tohoto sportu, když se ale vedle v sále roztočí sukénky malých budoucích primabalerin, učarován ladností jejich pohybů zůstává jako přilepený na místě a hlavou mu víří myšlenky typu: „Co by tomu řekl můj otec? Co by tomu řekl můj militantní bratr?“ Touha je nakonec silnější než strach…

REŽIE: Stephen Daldry (Hodiny, Předčítač, Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko)
HRAJÍ: Jamie Bell, Jamie Draven, Gary Lewis, Julie Walters, Charlie Hardwick
VYDÁVÁ: Magic Box
VYCHÁZÍ: 14.3.2012 (BD, DVD)

Kocour v botách / Puss in Boots / 2011

Je to psanec a zločinec, na jehož hlavu vypsali bohatou odměnu… Ale copak by ty obrovské černé oči dokázaly podvádět a krást? Všechno určitě musí být úplně jinak, což se taky vzápětí potvrdí, když se kocour v honbě za třemi kouzelnými fazolkami ocitne tváří v tvář Valdovi Cvaldovi, nejlepšímu kamarádovi z dětství, který ho jednoho nepěkného dne podrazil. Navzdory intuici se společně s ním a mazanou kočičí zlodějkou Čiči Tlapičkou vydává vstříc dalšímu nebezpečnému dobrodružství

REŽIE: Chris Miller (Shrek, Madagaskar) 
HRAJÍ: Antonio Banderas, Salma Hayek, Billy Bob Thornton, Guillermo del Toro
VYDÁVÁ: Magic Box
VYCHÁZÍ: 28.3.2012 (BD, DVD)

Monty Python a Svatý Grál / Monty Python and the Holy Grail / 1975

Jednou za život se objeví film, který přepíše celou historii filmu. Film, který má tak omračující účinky, tak obrovský dopad, že jeho zhlédnutí hluboce zasáhne každého diváka. Takovým filmem by klidně mohl být tento film a toto, slibujeme, je definitivně a rozhodně jeho úplně poslední a konečné vydání. Obraz a zvuk má teď tak čistý, že zatímco král Artuš a jeho rytíři hledají Svatý Grál, vy si užijete každou useknutou končetinu, vraždícího králíka, kokos i okrasné keře tak jako nikdy dřív.

REŽIE: Terry Jones, Terry Gilliam (Život Briana, Monty Pythonův smysl života, Dobrodružství Barona Prášila)
HRAJÍ: Graham Chapman, John Cleese, Eric Idle, Terry Gilliam, Terry Jones, Michael Palin
VYDÁVÁ: Bontonfilm
VYCHÁZÍ: 21.3.2012 (BD)

Nevíte o bytě? / 1947

Dobře napsaná, zahraná i odvyprávěná veselohra byla dlouho vydávána za příklad takzvané konstruktivní satiry: měla dokládat, že i závažné problémy lze vylíčit optimisticky. Nedlouho po válce byla takovým problémem bytová krize. Ale i společně sdílený byt může napomoci sblížení dvou mladých lidí – mladého českého herce a pohledné slovenské dívky. Typický nesympatický byrokrat se sice mihne i tady, ale žádné škody napáchat nestihne…

REŽIE: Bořivoj Zeman (Dovolená s Andělem, Anděl na horách, Šíleně smutná princezna)
HRAJÍ: Josef Pehr, Božena Obrová, Eduard Dubský, Nelly Gaierová, Jan Pivec
VYDÁVÁ: Filmexport Home Video 
VYCHÁZÍ: 14.3.2012 (DVD)

Podobizna / 1947

Portrét zlého člověka může osudově ovlivňovat i osudy lidí, kteří se trvale ocitnou v jeho blízkosti. Přesvědčí se o tom i nebohý malíř, sebezáhubně fascinován podobiznou zločinného kupce a lichváře. Mysteriózně laděný příběh, dnes již silně vyšumělý, se vyznačuje stupňující se hororovou atmosférou a svým výtvarným pojetím odkazuje k expresionismu v nasvětlování prostoru i herecké práci.

REŽIE: Jiří Slavíček (Jarčin profesor, Kluci na řece, Pantáta Bezoušek)
HRAJÍ: Otomar Krejča st., Luba Skořepová, Vladimír Šmeral, Ladislav Kulhánek, Karel Dostal
VYDÁVÁ: Filmexport Home Video
VYCHÁZÍ: 7.3.2012 (DVD)

Psohlavci / 1955

Barevný film podle stejnojmenného románu Aloise Jiráska zpracovává známou historii vzpoury statečných Chodů, vedených Janem Sladkým Kozinou a Matějem Přibkem, proti násilnickému tyranství cizáckého šlechtice Wolfa Maxmiliána Lamingena z Albenreuthu, který je v Jiráskově předloze uváděn jako Lamminger, lidově zvaný Lomikar. Tento bavorský šlechtic v letech 1621 a 1630 získal chodské vsi a doposud svobodní Chodové pak byli v roce 1668 prohlášeni za poddané, což mezi nimi vzbudilo velkou nevoli.

REŽIE: Martin Frič (Čapkovy Povídky, Past, Tajemství krve)
HRAJÍ: Vladimír Ráž, Jana Dítětová, František Kovářík, Jarmila Kurandová, Zdeněk Štěpánek
VYDÁVÁ: Filmexport Home Video
VYCHÁZÍ: 21.3.2012 (DVD)

Sedm / Se7en / 1995

Americký film představuje jeden z nejpozoruhodnějších a zároveň nejúspěšnějších snímků své doby. Svou neoddiskutovatelnou kvalitou je právem přirovnáván k jednomu z vrcholů svého žánru, k thrilleru Mlčení jehňátek, jehož snad možná i překonává. Tento neodolatelně mrazivý a působivě-zlověstný film má v sobě magnetismus, který vtahuje diváka do nebezpečného vyšetřování končícího soubojem s jedním z nejinteligentnějších a nejrafinovanějších zločinců filmového plátna.

REŽIE: David Fincher (Zodiac, Klub rváčů, Muži, kteří nenávidí ženy)
HRAJÍ: Brad Pitt, M. Freeman, G. Paltrow
VYDÁVÁ: Magic Box
VYCHÁZÍ: 28.3.2012 (BD)

Tintinova dobrodružství

/ The Adventures of Tintin / 2011

Mladý reportér Tintin a jeho oddaný psí přítel Filuta – světově proslulé kultovní postavy od výtvarníka Hergé – ožívají v globálním filmovém hitu. Když Tintin narazí na model lodi, který na palubě ukrývá výbušné tajemství, společně se svými kamarády se ocitá na mušce ďábelského zločince. Vypravte se na širé moře i do vyprahlých severoafrických pouští a s každou novou zápletkou i zvratem zažívejte větší napětí, nebezpečí a dobrodružství ve filmu, který si užije celá rodina!

REŽIE: Steven Spielberg (Jurský park, Minority Report, Blízká setkání třetího druhu)
HRAJÍ: Jamie Bell, Daniel Craig, Andy Serkis, Cary Elwes, Nick Frost
VYDÁVÁ: Bontonfilm 
VYCHÁZÍ: 21.3.2012 (BD, DVD)

Twilight sága: Rozbřesk – 1. část / The Twilight Saga: Breaking Dawn: Part One / 2011

V první části závěrečného dílu strhující upíří romance se Bella Swan a Edward Cullen po svatbě vydávají na líbánky do Ria de Janeira, kde se konečně mohou naplno oddat své lásce. Jejich štěstí ale netrvá dlouho. Bella brzy zjišťuje, že čeká dítě. Těhotenství s upírem pro ni však znamená fatální hrozbu. Čeká ji tedy bouřlivý rok plný lásky, pokušení i ztrát…

REŽIE: Bill Condon (Bohové a monstra, Kinsey, Dreamgirls)
HRAJÍ: Kristen Stewart, Robert Pattinson
VYDÁVÁ: Bontonfilm
VYCHÁZÍ: 16.3.2012 (BD, DVD)

FOTO: Bontonfilm, Filmexport, Magic Box

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Premiéry na Blu-ray a DVD - březen 2012. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free