Premiéry na Blu-ray a DVD - duben 2012

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno čtvrtek 21. červen 2012 0:00 Napsal Daniel Felix Hrouzek

Dubnové novinky na pultech obchodů jsou plné skvělých filmů - Alois Nebel, Barbora Hlavsová, Láska nebeská, Městečko Twin Peaks, Minulost Jany Kosinové, Moneyball, Muži v černém 2, Ohnivé léto a Osobní strážce. Posuďte sami...

 

Alois Nebel / 2011

Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel. Šedivé dny na sklonku socialismu líně plynou, poklidnou atmosféru ale jednoho dne naruší Němý, který překročí hranice se sekyrou v ruce. Nebel přijde o místo výpravčího a vydá se do Prahy hledat jinou práci u dráhy. Na Hlavním nádraží sice najde svou životní lásku, toaletářku Květu, nakonec se ale rozhodne vrátit zpátky do hor, aby souboj s temným stíny minulosti dovedl do konce.

REŽIE: Tomáš Luňák
HRAJÍ: Miroslav Krobot, Karel Roden, Václav Neužil ml., Tereza Voříšková, Marie Ludvíková
VYDÁVÁ: Bontonfilm
VYCHÁZÍ: 4.4.2012 (BD, DVD)

Barbora Hlavsová / 1942

Ředitel záložny se kvůli své rozmařilé ženě dopustí zpronevěry a pak spáchá sebevraždu. Jeho matka – prostá venkovská žena, poctivá a přímá, která celý život neúnavně hospodaří – se rozhodne dluh splatit za pomoci synovy ženy Kláry a vnuka Boříka. Klára však nesnese pomyšlení na doživotní strádání, a tak si raději najde nového muže, se kterým odejde do města. Barbora se však nehodlá jen tak vzdát, rodinná čest je pro ni vším!

REŽIE: Martin Frič (Kristian; Tetička) 
HRAJÍ: Terezie Brzková, František Smolík, Jiřina Štěpničková, Rudolf Hrušínský
VYDÁVÁ: Filmexport Home Video 
VYCHÁZÍ: 18.4.2012 (DVD)

Láska nebeská / Love Actually / 2003

Romantická komedie nás zavede do současného předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek – někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. Londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny.

REŽIE: Richard Curtis (Piráti na vlnách)
HRAJÍ: Bill Nighy, Gregor Fisher, Colin Firth, Sie nna Guillory, Liam Neeson
VYDÁVÁ: Magic Box
VYCHÁZÍ: 11.4.2012 (BD)

Městečko Twin Peaks / Twin Peaks / 1990

V horském městečku Twin Peaks je brutálně zavražděna krásná a oblíbená Laura Palmer. Agent FBI Dale Cooper brzy zjišťuje, že tohle napohled spořádané maloměsto ukrývá řadu strašlivých tajemství. Cooper je odhodlaný přijít záhadnému zločinu na kloub. Nejdříve si ovšem musí správně vyložit jeden zvláštní sen o spáchané vraždě, vypít si čaj s majitelkou zdejší pily a v lesích pak najít děsivé místo činu... Kultovní seriál poprvé kompletně na devíti DVD!

REŽIE: David Lynch a další (Modrý samet; Lost Highway; Mulholland Drive)
HRAJÍ: Kyle MacLachlan, Michael Ontkean, Mädchen Amick, Dana Ashbrook, Richard Beymer
VYDÁVÁ: Magic Box
VYCHÁZÍ: 25.4.2012 (DVD)

Minulost Jany Kosinové / 1940

Student Jiří se zamiluje do herečky Jany Kosinové, napíše pro ni hru a doufá, že vzbudí její pozornost. Herečku jeho prvotina opravdu zaujme, neboť jí připomíná vlastní minulost: je sice slavná, ale má za sebou zlé zkušenosti. K divadlu jí totiž pomohl Vilém, který ji teď stále pronásleduje a vydírá. Nešťastná žena podlehne čisté náklonnosti Jiřího a prožívá s ním chvíle štěstí. Vilém však Janu žádá, aby s ním odjela do Ameriky...

REŽIE: J. A. Holman (Děvčata, nedejte se!; Rukavička; Bláhový sen)
HRAJÍ: Vlasta Matulová, František Roland, Anna Letenská, Svatopluk Beneš, Nora Cifková
VYDÁVÁ: Filmexport Home Video
VYCHÁZÍ: 4.4.2012 (DVD)

Moneyball / 2011

Billy Beane, generální manažer baseballového týmu Oakland Athletics, se pouští do riskantního podniku. Aby i s velmi omezeným rozpočtem sestavil nový tým, musí se vzepřít klasickým baseballovým zvyklostem. Navzdory odporu staré gardy, novinářů, fanoušků i hlavního manažera týmu Billy – s pomocí mladého ekonoma s univerzitním vzděláním – vytvoří tým ze samých jinde nechtěných hráčů... A zároveň jednou provždy změní způsob, jakým se baseball hraje.

REŽIE: Bennett Miller (Capote)
HRAJÍ: Brad Pitt, Jonah Hill, Robin Wright, Philip Seymour Hoffman, Chris Pratt
VYDÁVÁ: Bontonfilm
VYCHÁZÍ: 4.4.2012 (BD, DVD)

Muži v černém 2 / Men in Black 2 / 2002

Uplynuly čtyři roky od okamžiku, kdy tajní agenti K a J odvrátili intergalaktickou katastrofu. Tehdy čerstvě získaný agent J se v organizaci MIB etabloval, zatímco jeho starší zkušený kolega K se vrátil k pohodlnému civilnímu životu. Během rutinního vyšetřování však J odhalí spiknutí řízené kytothianskou stvůrou Serleenou, vystupující v podobě sexy modelky. Serleena obsadí budovu organizace MIB a jako rukojmí si vezme jeho zaměstnance. Nezbývá než požádat o pomoc jediného muže, který s řešením situace může pomoci – K.

REŽIE: Barry Sonnenfeld (Addamsova rodina; Muži v černém; Rodinná dovolená a jiná neštěstí)
HRAJÍ: Tommy Lee Jones, Will Smith, Rosario Dawson, Lara Flynn Boyle, Johnny Knoxville
VYDÁVÁ: Bontonfilm
VYCHÁZÍ: 25.4.2012 (BD)

Ohnivé léto / 1939

Osmnáctiletý chlapec Julio se po studiích vrací do rodného zámečku na břehu řeky Otavy. Jeho rodiče již zemřeli, na zámku žije jen přísná teta s dospívající dcerou Rosou. Chlapec však přilne k bývalému kamarádovi z dětství Petrovi a mladičké dcerce převozníka Klárce. Do těchto dvou světů vstoupí jako exotický živel zraněný student Šimon, který do života mladých lidí na obou březích krásné řeky přinese lásku i smrt.

REŽIE: František Čáp, Václav Krška (Babička; Noční motýl; Měsíc nad řekou)
HRAJÍ: Václav Sova, Zorka Janů, Lída Baarová, Svatopluk Beneš, Antonie Nedošinská
VYDÁVÁ: Filmexport Home Video
VYCHÁZÍ: 11.4.2012 (DVD)

Osobní strážce / The Bodyguard / 1992

Rachel je superhvězda populární hudby a její kariéra neustále stoupá. Se slávou přicházejí věci obvyklé i méně obvyklé, jichž se bojí každý slavný člověk: nevyzpytatelní fanouškové. Od jednoho z nich začíná Rachel dostávat bláznivé dopisy s poněkud nebezpečným podtónem. Musí se postarat o svou bezpečnost. Rachel chce osobního strážce – a nejlepší je Frank Farmer. Tak se setkají dva špičkoví profesionálové. Oba očekávají, že budou vůdčí osobností tohoto vztahu. Neočekávají ale, že se do sebe zamilují...

REŽIE: Mick Jackson (Chattahoochee; Totální okno; Sopka) 
HRAJÍ: Kevin Costner, Whitney Houston, Bill Cobbs, Tomas Arana, Mike Starr
VYDÁVÁ: Magic Box
VYCHÁZÍ: 18.4.2012 (BD)

FOTO: Bontonfilm, Filmexport, Magic Box

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Premiéry na Blu-ray a DVD - duben 2012. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free