Premiéry v kinech - červenec 2012

Kategorie: Premiéry v kinech
Vytvořeno sobota 30. červen 2012 0:00 Napsal Iva Přivřelová

A máme pro vás další pozvání do biografu, představujeme vám novinky na měsíc červenec. I v tomto měsíci se můžete těšit na zajímavé filmy. Do našich kin právě přichází - Konfident, Černobylské deníky, The Amazing Spider-Man, Polski film, Iron Sky, Faust, Bez kalhot, Až vyjde měsíc, Abraham Lincoln: Lovec upírů, Do Říma s láskou, Sedmikrásky, Temný rytíř povstal a Andělský podíl.

 

5. 7.

Konfident

Se známými českými herci natočil známý slovenský režisér Juraj Nvota tragikomedii o přátelích, které spojuje i rozděluje normalizační režim. Příběh mladého radioamatéra, o nějž se zajímají tajné služby, vychází z archivů bratislavského Ústavu paměti národa. Ze slovenské premiéry přišly příznivé ohlasy.

Režie: Juraj Nvota
Hrají: Jiří Mádl, Michaela Majerníková, Jan Budař, Ondřej Vetchý

Černobylské deníky

Šestice mladých Američanů chce zažít mimořádnou dovolenou, místo k moři se tak vydá na prohlídku černobylského jaderného reaktoru. Když tam začnou umírat, dojde jim, jak pitomý nápad to byl. Podle kritiků nebyl nejlepší nápad ani celý tento horor…

Režie: Bradley Parker
Hrají: Jesse McCartney, Jonathan Sadowski, Olivia Dudley

12. 7.

The Amazing Spider-Man

Spiderman se vrací opět na začátek, s mladším hercem, novou první láskou a dramatičtější rodinnou historií než minule. A také ve 3D. Novou adaptaci dobrodružství komiksového superhrdiny Marvela režíruje Marc Webb, který zaujal romancí 500 dní se Summer.

Režie: Marc Webb
Hrají: Andrew Garfield, Emma Stone, Rhys Ifans, Sally Field

Polski film

Český zástupce v hlavní soutěži karlovarského festivalu slibuje netradiční zábavu. V komedii tvůrců Protektora totiž čtveřice populárních herců hraje sama sebe a všichni vzpomínají na bezstarostná léta studií na brněnské JAMU.

Režie: Marek Najbrt
Hrají: Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Josef Polášek, Marek Daniel

Iron Sky

Kultovní satira, jejíž projekce byly na berlínském festivale rychle vyprodány, prozradí, co se stalo s nacisty po prohrané válce. Ukryli se na Měsíc! A odtud teď plánují invazi do USA, v nichž tvrdá prezidentka zrovna usiluje o znovuzvolení. Do programu varského festivalu film vybrali kritici Variety.

Režie: Timo Vuorensola
Hrají: Udo Kier, Julia Dietze, Tilo Prückner

Faust

Inspirován Goethovým mýtem o zaprodání duše ďáblovi natočil Alexandr Sokurov závěr své tetralogie, který loni vyhrál festival v Benátkách. Hypnotický film pro náročné představující Fausta jako myslitele a zároveň člověka ovládaného pudy chtivosti se také představí nejdříve ve Varech.

Režie: Alexandr Sokurov
Hrají: Johannes Zeiler, Hanna Schygulla, Anton Adasinsky

Bez kalhot

Nevyzpytatelný Steven Soderbergh se podíval do světa mužských striptérů, v němž se v mládí pohyboval jeho oblíbený herec Channing Tatum. Ten v komedii i hraje, vedle Alexe Pettyfera, jenž převzal roli založenou právě na Tatumovi. Předpremiéra se koná na MFF Karlovy Vary.

Režie: Steven Soderbergh
Hrají: Alex Pettyfer, Channing Tatum, Matthew McConaughey

Až vyjde měsíc

Retro pohádková komedie vypraví o dvou dvanáctiletých dětech, které se rozhodnou spolu utéct. Režisér Wes Anderson, tvůrce Takové zvláštní rodinky a Života pod vodou, se tentokrát inspiroval vzpomínkou na milovaného skautského vedoucího. Film zahajoval Cannes a promítá se i ve Varech.

Režie: Wes Anderson
Hrají: Bruce Willis, Edward Norton, Bill Murray, Tilda Swinton

19. 7.

Abraham Lincoln: Lovec upírů

Předtím, než se stal prezidentem USA a bojoval za zrušení otroctví, bojoval Abraham Lincoln s upíry, kteří způsobili smrt jeho matky. Nová akce režiséra Wanted vychází z knížky Setha Grahama-Smithe, který si na podobném předělávání klasik postavil kariéru.

Režie: Timur Bekmambetov
Hrají: Benjamin Walker, Anthony Mackie, Dominic Cooper

Do Říma s láskou

Woody Allen doputoval do Itálie, kde si ve čtyřech povídkách komicky zahrál s osudy manželského páru, který poznává budoucího zetě, prostitutky a jejího klienta, muže, jehož si dav splete s filmovou hvězdou, a mladých Američanů, s jejichž vztahem zamíchá nenadálá návštěva.

Režie: Woody Allen
Hrají: Jesse Eisenberg, Ellen Page, Woody Allen, Roberto Benigni

21. 7.

Sedmikrásky

Dvě Marie se rozhodnou, že budou zkažené a začnou se důsledně řídit zásadou: nic nevadí, hlavně když je legrace. Slavné experimentální podobenství Věry Chytilové z roku 1966 se v rámci Projektu 100 a v nové vyčištěné kopii vrací do kin, kde kdysi kvůli normalizaci dlouho nepobylo.

Režie: Věra Chytilová
Hrají: Jitka Cerhová, Ivana Karbanová, Julius Albert

26. 7.

Temný rytíř povstal

Nesmírně očekávaný závěr trilogie Christophera Nolana, muže, který z komiksových filmů udělal umění, vrací do Gothamu zneuctěného Batmana. Ve své poslední akci bude muset čelit nenávisti davu, psychopatickému Baneovi a tajemné Kočičí ženě.

Režie: Christopher Nolan
Hrají: Christian Bale, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt

Andělský podíl

Mladý Robbie nemá práci, čeká syna, za napadení je odsouzen k veřejným pracím. Jeho smůlu ale protrhne objev, že má talent pro rozpoznávání všech chutí whisky. Hořkosladká komedie od „sociálního realisty“ Kena Loache získala v Cannes Cenu poroty, což ji kvalifikovalo do programu MFF Karlovy Vary.

Režie: Ken Loach
Hrají: Paul Brannigan, William Ruane, Roger Allam

FOTO: AČFK, Aerofilms, Bioscop, Bontonfilm, Falcon, Film Europe, Forum Film, H.C.E., Warner Bros

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Premiéry v kinech - červenec 2012. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free