Lednové novinky na BD a DVD

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno pátek 4. leden 2013 0:00 Napsal Daniel Felix Hrouzek

K lednovým novinkám na Blu-ray a DVD discích patří - Expendables: Postradatelní 2, Fenomén UFO v tajných sovětských archivech, Nickyho rodina, Norman a duchové, Pacientka dr. Hegla, Resident Evil: Odveta, Ruby Sparks, Svět kde se žebrá a Týden v tichém domě.

 

 

Expendables: Postradatelní 2 / The Expendables 2 / 2012

Stará známá banda Postradatelných se dá opět dohromady poté, co je CIA povolá k zdánlivě jednoduché "zakázce". K partičce se přidávají i noví členové Billy the Kid a Maggie - jako první žena v týmu Postradatelných. Ačkoliv úkol vypadá velice jednoduše, samotná akce se příliš nevydaří a jeden člen Postradatelných během ní dokonce zemře, a to dost nepěknou smrtí. Jeho parťáci se ho rozhodnou pomstít přímo na místě, tedy na nepřátelském území, kde mají pouze mizivou šanci na úspěch...

Režie: Simon West (Con Air, Mechanik zabiják, Lara Croft - Tomb Raider)
Hrají: Sylvester Stallone, Jason Statham, Liam Hemsworth, Dolph Lundgren, Jean-Claude Van Damme
Vydává: Bontonfilm
Vychází: 23.1.2013 (BD, DVD)

Fenomén UFO v tajných sovětských archivech / НЛО для страны Советов / 2011

Sovětské speciální síly vždy urputně popíraly jakýkoli zájem o fenomén UFO. Dnes už je však zcela zřejmé, že sledování neznámých létajících objektů bylo součástí vojenské doktríny Sovětské armády. Představitelé nejvyššího velení ozbrojených sil SSSR dokonce vydali nařízení, jež obsahovalo podrobné pokyny o tom, jak postupovat při setkání s UFO. V tomto dokumentu budete moci zhlédnout jedinečné záběry, záznamy z odtajněných archivů a rozhovory s příslušníky Sovětské armády!

Vydává: Filmexport Home Video
Vychází: 16.1.2013 (DVD)

Nickyho rodina / 2011

Strhující dokumentární film vypráví o záchranné akci "britského Schindlera" - sira Nicholase Wintona. Pomocí dramatických rekonstrukcí, často nikdy nepoužitého archivního materiálu a výpovědí přímých protagonistů se odkrývá příběh, který Nicholas Winton držel půlstoletí v tajnosti. Dnes čin pana Wintona inspiruje lidi v mnoha zemích, aby se pokusili udělat tento svět lepším a mohli se tak připojit do největší rodiny na světě - Nickyho rodiny.

Režie: Matej Mináč (Všichni moji blízcí, Síla lidskosti - Nicholas Winton, Anglická rapsodie)
Hrají: Nicholas Winton, Jana Kepková, Klára Issová, Emma Tarageľová, Michal Slaný
Vydává: Bontonfilm
Vychází: 16.1.2013 (BD, DVD)

Norman a duchové / ParaNorman / 2012

Kdo zachrání malé ospalé městečko, když ho přepadne horda zombíků? Neohrožený hrdina se jmenuje Norman. Je mu jedenáct, ujíždí na hororech a rád si povídá s mrtvou babičkou. Norman má totiž jednu zvláštní schopnost - řekněme šestý smysl. Vidí duchy a umí se s nimi na lecčems dohodnout. To se v aktuální situaci může náramně hodit! Než se ale Norman postaví do čela místního odboje proti živým mrtvým, bude muset leccos skousnout, díky čemuž získá u většiny dětí nelichotivou nálepku podivína.

Režie: Sam Fell, Chris Butler (Spláchnutej, Příběh o Zoufálkovi, True Blood: Pravá krev)
Hrají: Kodi Smit-McPhee, Anna Kendrick, Casey Affleck, Christopher Mintz-Plasse, Leslie Mann
Vydává: Bontonfilm
Vychází: 23.1.2013 (BD, DVD)

Pacientka dr. Hegla / 1940

Karla, dcera lékárníka Janoty, má před svatbou s movitým právníkem Křížem. V den svatby ji však místo obřadu čeká operace slepého střeva. Po úspěšném zákroku dostane oslabená Karla navíc i těžký zápal plic a dokonce u ní nastane srdeční kolaps. Naštěstí je v péči nejlepšího pražského chirurga MUDr. Hegla, jenž mladou ženu zachrání před jistou smrtí. Karla se do přitažlivého lékaře zamiluje a začne se s ním scházet, Karlin snoubenec se se situací nedokáže vyrovnat a spáchá sebevraždu...

Režie: Otakar Vávra (Kladivo na čarodějnice, Romance pro křídlovku, Dívka v modrém)
Hrají: Otomar Korbelář, Světla Svozilová, Zorka Janů, Adina Mandlová, Zdeňka Baldová
Vydává: Filmexport Home Video
Vychází: 30.1.2013 (DVD)

Resident Evil: Odveta / Resident Evil: Retribution / 2012

Smrtící virus společnosti Umbrella Corporation se šíří po celé planetě a mění obyčejné lidi v legie živých mrtvol. Lidstvo, které míří vstříc záhubě, má jedinou naději: Alici. Ta se právě nalézá na misi a probíjí se městy napříč kontinenty uvnitř hlavního výzkumného centra Umbrella Corporation. Zatímco se ze starých přátel stávají noví nepřátelé, Alice se snaží uniknout a odhaluje, že vše, v co dosud věřila, nemusí být pravda.

Režie: Paul W.S. Anderson (Mortal Kombat, Horizont události, Vetřelec vs. Predátor)
Hrají: Milla Jovovich, Sienna Guillory, Michelle Rodriguez, Aryana Engineer, Bingbing Li
Vydává: Bontonfilm
Vychází: 16.1.2013 (BD, DVD)

Ruby Sparks / 2012

Mladý, kdysi úspěšný spisovatel Calvin zápasí nejen s tvůrčím blokem, ale i se svým milostným životem. Teprve když vytvoří půvabnou románovou postavu jménem Ruby, získává novou inspiraci. Ruby probouzí k životu nejen jeho psaní, ale také sebe samotnou - a to doslova! Tváří v tvář opravdovému vztahu se svou původně virtuální přítelkyní stojí Calvin před zásadním rozhodnutím: dopíše tuhle romanci sám, nebo to ponechá osudu?

Režie: Jonathan Dayton, Valerie Faris (Malá Miss Sunshine, Rhythm Nation 1814)
Hrají: Zoe Kazan, Paul Dano, Antonio Banderas, Deborah Ann Woll, Alia Shawkat
Vydává: Bontonfilm
Vychází: 23.1.2013 (BD, DVD)

Svět kde se žebrá / 1938

Uhlazené vyprávění, odpovídající požadavkům lehké komedie, rozvíjí úsměvný a optimistický příběh "jednorukého" žebráka Dostála. Ten si svým znamenitým žebravým uměním vydělal tolik, aby si mohl koupit pěkný dům, stát se váženým panem domácím a ještě zachránit od bídy zchudlého advokáta Neprosila. Také ho chce dát dohromady se svou hezkou svěřenkou Zorkou, pro kterou by prý byl ideálním manželem - to už však mladí mezitím dokázali sami i bez jeho neohrabané pomoci.

Režie: Miroslav Cikán (U nás v Kocourkově, Milování zakázáno, Provdám svou ženu)
Hrají: Hugo Haas, Marie Glázrová, Ladislav Boháč, Vlasta Hrubá, František Kreuzmann st.
Vydává: Filmexport Home Video
Vychází: 9.1.2013 (DVD)

Týden v tichém domě / 1947

V domě "U Dvou slunců" žijí lidé z Nerudových Povídek malostranských. Je to malý svět sám pro sebe, s vlastními právy, zákony i slabostmi. Jsou zde paní Bavorová a pan Bavor, věční otroci hokynářského krámu, a jejich syn Václav, větroplach a poeta, kterému nerozumějí. Domácí Ebrovi vedou nákladný život, který je přivedl do dluhů. Ze svízelné situace by je mohl vytrhnout bohatý ženich jejich dcery, jenže, jak se ukáže, ten je zadlužený ještě více než oni sami.

Režie: Jiří Krejčík (Vyšší princip, Hry lásky šálivé, Svatba jako řemen)
Hrají: Jaromír Spal, Jaroslav Průcha, Jarmila Kurandová, František Kreuzmann st., Světla Svozilová
Vydává: Filmexport Home Video
Vychází: 16.1.2013 (DVD)

FOTO: Bontonfilm, Filmexport

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Lednové novinky na BD a DVD. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free