Lednové premiéry v kinech

Kategorie: Premiéry v kinech
Vytvořeno čtvrtek 3. leden 2013 0:00 Napsal Iva Přivřelová

V lednu nás opět čeká spousta zajímavých novinek. Do kin míří filmy Frankenweenie, Bídníci, Mistr, Hon, Nespoutaný Django, Hořící keř, Nadějné vyhlídky, Sunset Boulevard, Mládeži nepřístupno, Paralelní světy a mnoho dalšího.

 

3. 1.

Frankenweenie

Tim Burton se vrátil k vlastnímu krátkému filmu z roku 1984. Tentokrát příběh o malém Viktoru Frankensteinovi, který oživí svého mrtvého pejska, natočil jako černobílý animák. A vzdal jím poctu svým oblíbeným béčkovým hororům z 50. let. Jeden z kandidátů na Oscara za animovaný film roku.

Režie: Tim Burton
Mluví: Charlie Tahan, Winona Ryder, Catherine O'Hara

Bídníci

Poprvé za svou více než třicetiletou historii se na plátno dostává oblíbený muzikál dua Boublil-Schönberg o pronásledovaném Jeanu Valjeanovi a dalších trudných osudech hrdinů románu Viktora Huga. Oscarový režisér Královy řeči své hvězdné obsazení nechal nezvykle zpívat naživo, čímž filmu dodal víc emocí.

Režie: Tom Hooper
Hrají: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Eddie Redmayne

10. 1.

Mistr

Po oscarovém Až na krev přichází Paul Thomas Anderson s další vynikající studií narušeného charakteru, tentokrát veterána z druhé světové války, který hledá smysl všeho u zakladatele jedné sekty. Výjimečnému filmu dominují výkon Joaquina Phoenixe, skvělá režie a znepokojivá hudba.

Režie: Paul Thomas Anderson
Hrají: Joaquin Phoenix, Philip Seymour Hoffman, Amy Adams

Hon

Autor vlivného filmu Rodinná oslava natočil jeho antitezi – příběh muže neprávem obviněného z pedofilie, proti němuž se obrátí skoro celá komunita. Mads Mikkelsen za tuto roli získal hereckou cenu z festivalu v Cannes, film má na kontě i Evropskou filmovou cenu za scénář.

Režie: Thomas Vinterberg
Hrají: Mads Mikkelsen, Alexandra Rapaport, Thomas Bo Larsen

17. 1.

Nespoutaný Django

Quentin Tarantino skládá hold spaghetti westernům v zábavně krvavém dobrodružství o osvobozeném otrokovi, který se spolčí s nájemným zabijákem a hledá svou ženu. Hvězdně obsazený snímek nominovaný na pět Zlatých glóbů patří i mezi oscarové kandidáty.

Režie: Quentin Tarantino
Hrají: Jamie Foxx, Christoph Waltz, Leonardo DiCaprio

23. 1.

Hořící keř

Ambiciózní třídílná minisérie HBO se ohlíží za událostmi po sebeupálení Jana Palacha, především za soudním procesem mezi jedním komunistickým politikem a Palachovou rodinou. Hlavní hrdinkou je Dagmar Burešová, která za normalizace obhajovala disidenty a po revoluci se stala ministryní spravedlnosti.

Režie: Agnieszka Holland
Hrají: Táňa Pauhofová, Vojtěch Kotek, Patrik Děrgel

24. 1.

Nadějné vyhlídky

Románu Charlese Dickense o sirotkovi Pipovi, kterého se ujme výstřední bohatá dáma a jež kdysi pomohl uprchlému trestanci, se tentokrát chopil režisér čtvrtého Harryho Pottera. Podle britských kritiků se ale vrcholné adaptaci Davida Leana ze 40. let nevyrovnal, ačkoliv obsadil pár známých herců.

Režie: Mike Newell
Hrají: Jeremy Irvine, Holliday Grainger, Helena Bonham Carter, Ralph Fiennes

Sunset Boulevard

V rámci dalšího ročníku Projektu 100 se do kin dostává americká klasika, sžíravý noir o stárnoucí hvězdě němého filmu, která si najme mladého scenáristu, aby pro ni napsal comeback. Film, který miluje a zároveň kritizuje Hollywood, patří k těm nejlepším oo Billyho Wildera. V roce 1951 získal tři Oscary.

Režie: Billy Wilder
Hrají: William Holden, Gloria Swanson, Erich von Stroheim

Lincoln

Steven Spielberg podle scénáře Tony Kushnera, autora Andělů v Americe a spoluautora Mnichova, přibližuje život legendárního amerického prezidenta, který zrušil otroctví a provedl zemi občanskou válkou. Lídr nominaciína Zlaté glóby bude jistě figurovat i na oscarové listině.

Režie: Steven Spielberg
Hrají: Daniel Day-Lewis, Sally Field, Joseph Gordon-Levitt

Všiváci

Spory dvou bratrů, neurochirurga a veterána z Afghánistánu, se točí kolem událostí z dětství, které je bolestně rozdělily a stále je ovlivňují v jejich současném životě. Tragikomický debut pochází od výkonného producenta filmů Normal či 2Bobule.

Režie: Roman Kašparovský
Hrají: Jiří Langmajer, Ondřej Vetchý, Tereza Voříšková, Jiří Mádl

Mládeži nepřístupno

Tvůrci filmů Něco na té Mary je a Blbý a blbější se vrací s novou vulgární komedií plnou drsného humoru. Nalákali do ní kupodivu  řadu hollywoodských hvězd, od Hugh Jackmana přes Naomi Watts po Gerarda Butlera. Kolektivní projekt propojuje několik různých příběhů.

Režie: Elizabeth Banks, Peter Farrelly a dalších osm lidí
Hrají: Emma Stone, Kate Winslet, Kristen Bell, Halle Berry

31. 1.

Čtyřlístek ve službách krále

Čtyřicet let starý český komiks se dostává na plátno. Ve filmu se Fifinka, Myšpulín, Bobík a Pinďa vypraví do Prahy, kde se setkají s obživlým Bruncvíkovým lvem i se samotným císařem Rudolfem, který cestoval časem za Kamenem mudrců a chce pomoci právě od Čtyřlístku.

Režie: Michal Žabka
Mluví: Karel Heřmánek, Tereza Bebarová, Bohdan Tůma

Gangster Squad – Lovci mafie

V roce 1949 Los Angeles vládne brooklynský rodák Mickey Cohen, který řídí většinu nelegálních aktivit ve městě. Pod kontrolou má i veškeré místní orgány, s výjimkou tajné jednotky místních policistů. Očekávanou gangsterku podle skutečných událostí natočil režisér Zombielandu.

Režie: Ruben Fleischer
Hrají: Ryan Gosling, Emma Stone, Sean Penn, Josh Brolin

Nic nás nerozdělí

Režisér Sirotčince se pustil do zcela jiného druhu hororu. Příběh jeho novinky je založený na vzpomínkách jedné skutečné rodiny, která v roce 2004 zažila úder ničivé vlny tsunami v Indickém oceánu. Naomi Watts byla za svou roli nominovaná na Zlatý glóbus.

Režie: Juan Antonio Bayona
Hrají: Ewan McGregor, Naomi Watts, Marta Etura

Paralelní světy

Adam je obyčejný kluk vedoucí skromný život. Miluje Evu.  Jenže ta pochází ze světa naruby, který je přímo nad tím Adamovým, ale mimo jeho dosah. Kanadskou sci-fi romanci s mezinárodním obsazením režíroval syn významného argentinského režiséra Fernanda Solanase.

Režie: Juan Diego Solanas
Hrají: Jim Sturgess, Kirsten Dunst, Jayne Heitmeyer

FOTO:  AČFK, Aerofilms, Bioscop, Bontonfilm, Cinemart, Falcon, HBO, HCE, Warner Bros

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Lednové premiéry v kinech. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free