Premiéry v kinech - březen

Kategorie: Premiéry v kinech
Vytvořeno neděle 3. březen 2013 0:00 Napsal Iva Přivřelová

Hurá do kina! I v březnu se můžete těšit na super novinky. Premiéru budou mít snímky - Mocný vládce Oz, Martin a Venuše, Smrtonosná past: Opět v akci, Mizející vlny, Tenkrát na Západě, Spring Breakers, Mama, Renoir, Croodsovi, Hledá se prezident, Na dřeň a další. O všech filmech se dočtete uvnitř článku.

7. 3.

Mocný vládce Oz

Co se v zemi Oz stalo, než tam dorazila Dorotka? Jak se do říše dostal onen čaroděj, kterého se pak dívka z Kansasu vydá hledat? Motivy z knihy L. Franka Bauma Čaroděj ze země Oz znovu ožívají v novém hollywoodském dobrodružství od režiséra spidermanovské trilogie.

Režie: Sam Raimi
Hrají: James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz

Martin a Venuše

Česká novinka vypráví o manželském páru, který si kvůli sázce na měsíc vymění role. O domácnost a tři děti se tak začne starat muž. Komedii připravili tvůrci jako dárek pro ženy k MDŽ. Snad dopadne lépe než předchozí počin stejného režiséra, 7 dní hříchu.

Režie: Jiří Chlumský
Hrají: Marek Taclík, Kristýna Boková-Lišková, Zuzana Stivínová ml.

14. 3.

Smrtonosná past: Opět v akci

Bruce Willis se vrací jako policista John McClane. Tentokrát ho akce zavede do Moskvy, kde se pokusí pomoci synovi Jackovi. Oba McClaneové mají brzy na krku místní podsvětí, rozdílné pracovní metody z nich ale dělají neporazitelný tým. Režie se chopil tvůrce akčního Maxe Paynea.

Režie: John Moore
Hrají: Bruce Willis, Jai Courtney, Amaury Nolasco

Mizející vlny

Sci-fi romance sleduje mladého informatika, který v rámci kontroverzního experimentu vstoupí do mysli ženy v komatu, aby jí pomohl navrátit vědomí. Místo toho se zaplete do osidel ženiných fantazií, což zcela naruší jeho reálný život. Litevský snímek loni soutěžil na MFF KV v sekci Na Východ od Západu.

Režie: Kristina Buozyte
Hrají: Brice Fournier, Marius Jampolskis, Frédéric Andrau

21. 3.

Tenkrát na Západě

Díky Projektu 100 přichází do kin slavný spaghetti western z roku 1968 stvořený pro velké plátno. Sergio Leone v něm za doprovodu ikonické hudby Ennia Morriconeho vypráví o pomstě, kterou tajemný muž zvaný Harmonika slíbil bezcitnému pistolníkovi.

Režie: Sergio Leone
Hrají: Henry Fonda, Claudia Cardinale, Charles Bronson

Spring Breakers

Čtyři sexy středoškolačky se rozhodnou vyloupit fast food, aby měly peníze na jarní prázdniny. Teprve když si je vezme pod křídla nechvalně proslulý místní gangster, začne dovolená, na kterou nezapomenou. Novinka amerického kontroverzního umělce soutěžila loni na festivalu v Benátkách.

Režie: Harmony Korine
Hrají: Selena Gomez, James Franco, Vanessa Hudgens

Mama

Po pěti letech posedlého pátrání nachází Lucas konečně své neteře, které po násilné smrti jeho sestry záhadně zmizely. O zubožené dívky se začne starat se svou přítelkyní.  Zdá se ale, že o děti má zájem i někdo další, velmi nebezpečný. Horor španělského režiséra vychází z jeho krátkého filmečku.

Režie: Andres Muschietti
Hrají: Jessica Chastain, Nikolaj Coster-Waldau, Javier Botet

Renoir

Na sklonku života je Pierre-Auguste Renoir zasažen ztrátou své milované ženy, artritickými bolestmi a zprávami, že jeho syn Jean byl zraněn v bojích první světové války. Pak do jeho života vstoupí mladá dívka a starý malíř je naplněn novou, zcela nečekanou energií.

Režie: Gilles Bourdos
Hrají: Michel Bouquet, Christa Theret, Vincent Rottiers

Croodsovi

Autoritativní otec pravěké rodiny se řídí zásadou: Nic neměnit. Poté, co přijdou o svou jeskyni, se ale  Croodsovi musí vydat na cestu do neznáma, která změní jejich pohled na svět. Dobrodružná animovaná komedie ve 3D od tvůrců filmu Jak vycvičit draka se v únoru ukázala na Berlinale.

Režie: Chris Sanders, Kirk De Micco
Mluví: Nicolas Cage, Ryan Reynolds, Emma Stone

Hledá se prezident

Dva týdny po inauguraci nového českého prezidenta se v kinech objeví dokument zachycující první přímou volbu hlavy státu v ČR. Filmový štáb s většinou uchazečů o prezidentský úřad natáčel už od července 2012 a zachytil řadu pohnutých i humorných momentů z volebního zákulisí.

Režie: Tomáš Kudrna
Vystupují: Miloš Zeman, Karel Schwarzenberg, Vladimír Franz

28. 3.

Na dřeň

Ali se s malým synem, jehož skoro nezná, přestěhuje na jih Francie. Tam se seznámí s rezervovanou cvičitelkou kosatek. Oběma se následně zhroutí jejich svět a jediné, co je může zachránit, je vzájemná blízkost. Drama nominované na dva Zlaté glóby, které loni soutěžilo v Cannes, natočil tvůrce ceněného Proroka.

Režie: Jacques Audiard
Hrají: Marion Cotillard, Matthias Schoenaerts, Bouli Lanners

Bez doteku

Celovečerní debut nejmladšího českého režiséra vypráví příběh dospívající dívky, která je předmětem sexuální touhy svého nevlastního otce. Problémy v rodině nedokáže řešit, ztrácí schopnost komunikace i se svými kamarády a stále více se propadá do uzavřeného světa svých představ.

Režie: Matěj Chlupáček
Hrají: Tereza Vítů, Adrian Jastraban, Marian Roden

Hostitel

Autorka Twilight ságy Stephenie Meyer napsala další knihu, které se chopili filmaři. Režisér sci-fi Vyměřený čas tak přichází s další science fiction z blízké budoucnosti. O dívce, která se brání, aby její mysl zcela ovládl jeden z neviditelných parazitů usídlených na Zemi.

Režie: Andrew Niccol
Hrají: Saoirse Ronan, Max Irons, Diane Kruger

Místnost sebevrahů

Mladý polský režisér natočil příběh o mladíkovi, který před šikanou a neporozuměním rodičů utíká do virtuálního světa. V něm se setkává s lidmi, kteří sní o dobrovolném konci života. Drama představené předloni na festivalu v Berlíně stojí na výkonu loňské Shooting Star Jakuba Gierszala.

Režie: Jan Komasa
Hrají: Jakub Gierszal, Roma Gasiorowska, Krzysztof Czeczot

Parade

Mladý a úspěšný homosexuální pár nemá v Srbsku jednoduchý život. Navíc Mirko je aktivistou za práva gayů a jeho snem je zorganizovat první úspěšný pochod Gay Pride v Bělehradě. Poslední pokus ovšem skončil krvavě. Srbská koprodukční tragikomedie vznikla v roce 2011.

Režie: Srdjan Dragojevic
Hrají: Nikola Kojo, Toni Mihajlovski, Uros Djuric

FOTO: AČFK, Aerofilms, Artcam, Bioscop, Blue Sky Film, Bontonfilm, Cinemart, Falcon, Film Europe

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Premiéry v kinech - březen. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free