Premiéry v kinech - únor

Kategorie: Premiéry v kinech
Vytvořeno neděle 3. únor 2013 0:00 Napsal Iva Přivřelová

V měsíci únoru se můžete těšit na mnoho zajímavých filmů. Do kin míří: Hitchcock, Konečná, Paříž-Manhattan, Nádherné bytosti, Láska, Hledá se Nemo 3D, Babovřesky, Sněhurka: Jiný příběh, Zlomené město, Sessions, Let, Láska všemi deseti, Jeníček a Mařenka, Královský víkend a Terapie láskou.

 

7. 2.

Hitchcock

V roce 1960 natáčí Alfred Hitchcock film, jemuž nikdo nevěří a za který se musí zaručit svým majetkem. Film, který se jmenuje Psycho a stane se legendou. Nikdy by ale natáčení nezvládl bez své manželky Almy. Hvězdně obsazený snímek je nominován na Oscara za masky.

Režie: Sacha Gervasi
Hrají: Anthony Hopkins, Helen Mirren, Scarlett Johansson

Konečná

Dva roky po konci své politické dráhy se Arnold Schwarzenegger vrací v hlavní roli akčního filmu. Příběh sleduje šerifa maloměsta, který se musí postavit uprchlému šéfovi mexické mafie a jeho nebezpečné bandě.

Režie: Ji-un Kim
Hrají: Arnold Schwarzenegger, Peter Stormare, Rodrigo Santoro

Paříž-Manhattan

Mladá lékárnice má ráda Woodyho Allena, jeho filmy jí pomáhají překonat samotu, kterou dokáže s nadhledem komentovat. Režisérka této francouzské romantické komedie má taky ráda Woodyho Allena a jeho neurotickým romancím tímto skládá poctu.

Režie: Sophie Lellouche
Hrají: Alice Taglioni, Patrick Bruel, Marine Delterme

14. 2.

Nádherné bytosti

Mladík, který chce uniknout své jižanské rodině, se seznámí se záhadnou dívkou. Spolu odkryjí temná tajemství o příbuzných i o svém městě. Drama podle románu natočil autor dojáku P. S. Miluji tě.

Režie: Richard LaGravenese
Hrají: Emmy Rossum, Jeremy Irons, Emma Thompson

Láska

Zlatou palmu z festivalu v Cannes, čtyři Evropské filmové ceny, Zlatý glóbus, pět nominací na Oscara. To všechno má na kontě rakouský film ve francouzském znění, v němž Michael Haneke sleduje starý manželský pár zasažený nemocí. Hlavní role depresivního dramatu hrají ikony francouzské nové vlny.

Režie: Michael Haneke
Hrají: Jean-Louis Trintignant, Emmanuelle Riva, Isabelle Huppert

Hledá se Nemo 3D

Oscarový animák z roku 2004 se vrací do kin, aby využil trendu 3D. Díky tomu se znovu můžeme ponořit do jednoho z nejlepších filmů studia Pixar, kouzelného rodinného dobrodružství o starostlivém rybím tatínkovi na cestě za záchranou svého malého synka.

Režie: Andrew Stanton, Lee Unkrich
Mluví: Ivan Trojan, Barbora Munzarová, Jiří Macháček

Babovřesky

Zdeněk Troška se vrací k poetice série Slunce, seno… v další lidové letní komedii ze života současné jihočeské vesnice, kde kupa nedorozumění a souhry náhod pořádně zamotají hlavu rázovitým obyvatelům.

Režie: Zdeněk Troška
Hrají: Lukáš Langmajer, Veronika Žilková, Jana Synková

Sněhurka: Jiný příběh

Další variace známé pohádky bledou hrdinku přesadila do Španělska 20. let a ze sedmi trpaslíků udělala sedm toreadorů. Vynalézavá pocta němým filmům uspěla na domácím festivalu v San Sebastianu a Španělsko ji poté vyslalo do oscarových bojů.

Režie: Pablo Berger
Hrají: Maribel Verdú, Daniel Giménez Cacho, Ángela Molina

21. 2.

Zlomené město

Krimi thriller sleduje bývalého policistu, který se zaplete do skandálu a vraždy kolem osoby newyorského starosty. Novinka poloviny bratrského dua známého díky filmu Z pekla láká hlavně hvězdným obsazením.

Režie: Allen Hughes
Hrají: Mark Wahlberg, Russell Crowe, Catherine Zeta-Jones

Sessions

Podle skutečných událostí vzniklo drama o muži na prahu čtyřicítky, který je léta upoután na lůžko a nyní se rozhodne přijít o panictví. Obrátí se proto na kněze, terapeuta a sexuální profesionálku. Za její roli získala Helen Hunt oscarovou nominaci.

Režie: Ben Lewin
Hrají: John Hawkes, Helen Hunt, William H. Macy

Let

Po letech s motion capture animáky se režisér Forresta Gumpa vrátil k hranému filmu. Thrillerem o pilotovi, který riskantním manévrem zachrání cestující svého letadla, přesto se pak z hrdiny stane psancem. Denzel Washington a autor scénáře jsou nyní nominováni na Oscara.

Režie: Robert Zemeckis
Hrají: Denzel Washington, Kelly Reilly, John Goodman

Láska všemi deseti

Rok 1958. Mladá Rose odmítne život ženy v domácnosti a místo toho začne trénovat rychlé psaní na stroji, aby vyhrála soutěž sekretářek a dostala tak práci u pohledného šéfa, do něhož se zamilovala. Retro romantická komedie pochází z Francie.

Režie: Régis Roinsard
Hrají: Romain Duris, Déborah François, Bérénice Bejo

28. 2.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

S traumatem zážitků z perníkové chaloupky se dva sourozenci vyrovnali tak, že se stali profesionálními zabijáky, kteří se živí likvidací čarodějnic. Akční variaci na pohádkové motivy natočil norský mladík, který zaujal hororem se zombie nacisty Mrtvý sníh.

Režie: Tommy Wirkola
Hrají: Gemma Arterton, Jeremy Renner, Famke Janssen

Královský víkend

Britský královský pár v roce 1939 přijede na návštěvu k Franklinu D. Rooseveltovi. Záletný americký prezident se v tu dobu však nesbližuje jen s Británií, ale i se svou vzdálenou sestřenicí. Režisér tragikomedie, nominované díky Billu Murraymu na Zlatý glóbus, natočil i Notting Hill.

Režie: Roger Michell
Hrají: Bill Murray, Laura Linney, Olivia Williams

Terapie láskou

Režisér David O. Russell má rád žánrové směsi. Po úspěšném Fighterovi přichází s romantickou (tragi)komedií o mentálně nestabilních lidech. Jeho novinka patří k tomu nejlepšímu z loňského roku, soudě aspoň podle osmi nominací na Oscara (čtyři z toho jsou pro herce).

Režie: David O. Russell
Hrají: Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Robert De Niro

FOTO: AČFK, Aerofilms, Artcam, Bioscop, Bontonfilm, Falcon, Film Europe, Forum Film CZ

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Premiéry v kinech - únor. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free