Za poznáním

Výstava Cukráři a cukrářky

Kategorie: Za poznáním
Vytvořeno úterý 16. září 2014 10:22 Napsal MHMP

plakátMuzeum hlavního města Prahy pořádá v Zámeckém areálu Ctěnice od 21. 9. 2014 do 1. 3. 2015 výstavu Cukráři a cukrárny. Výstava zachycuje stručnou historii cukrářského řemesla a je první z dlouhodobého cyklu výstav, které budou navazovat na stálou expozici ze sbírek Muzea hlavního města Prahy umístěnou v zámku Ctěnice ‒ „Řemesla v pořádku. Historie profesního sdružování od středověku po současnost“. 

Filmové hity ve Valdštejnské zahradě

Kategorie: Za poznáním
Vytvořeno úterý 29. červenec 2014 12:23 Napsal Symfonický orchestr hl. m. Prahy

Logo FOKHudba z Harryho Pottera, Sedmi statečných či Pyšné princezny – takové hity si 27. srpna Pražané mohou dopřát rovnou pod širým nebem. Ve Valdštejnské zahradě totiž Pražští symfonikové začnou slavit nadcházející 80. sezónu. Vstup na koncert je zdarma. 

Léto v Muzeu Karla Zemana!

Kategorie: Za poznáním
Vytvořeno čtvrtek 24. červenec 2014 10:58 Napsal MKZ

Vynález zkázyPrázdniny jsou v plném proudu a děti i dospělí mohou strávit příjemný letní čas v našem muzeu, kde jsme pro ně připravili speciální letní program.

49. MFF KARLOVY VARY: Z filmové řeky se vynořil Kukuřičný ostrov

Kategorie: Za poznáním
Vytvořeno sobota 19. červenec 2014 9:08 Napsal Mgr. Stanislav Bensch

Kukuřičný ostrovFestivalové logo připomínající „prasátko“ se stalo učitě oním příslovečným prasátkem pro štěstí, které bylo dáno do vínku letošnímu 49. ročníku karlovarského MFF (4. až 12. července). Festival  opět provázel mimořádný zájem (téměř 12 500 akreditovaných návštěvníků), uvedeno bylo 245 filmů (33 ve světové, 19 v mezinárodní a 6 v evropské premiéře, 62 byly debuty, mezi nimi mimo soutěž už tradičně i vítězové z prestižních světových přehlídek), poměrně přálo i počasí a festivalové nebe rozzářilo i několik světoznámých hvězd. Lesk zahajovacímu i zakončovacímu ceremoniálu dodala letos mimořádně vyvedená a dechberoucí show bratří Cabanů se stylizovanou bouřkou s proudem deště a dívkami v plavkách na vodních skluzavkách – to vše v rytmu swingu. Ale festival, to je především soutěž a její filmy. 

FILMOVÉ MENU PRO GURMÁNY

Kategorie: Za poznáním
Vytvořeno sobota 14. červen 2014 1:00 Napsal Mgr. Stanislav Bensch

MFF Karlovy VaryDo zahájení 49. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech zbývá necelý měsíc a tak je menu pro filmové gurmány dnes již odtajněno a připraveno. Devítidenní filmový maratón bude zahájen v pátek 4. července večer ve Velkém sále hotelu Termal a tamtéž ukončen slavnostním vyhlášením cen v sobotu 12. července. A nač se tedy můžeme těšit?

Pražská muzejní noc ve světě fantazie Karla Zemana

Kategorie: Za poznáním
Vytvořeno úterý 10. červen 2014 13:08 Napsal Muzeum Karla Zemana

MKZNoc a film neodmyslitelně patří k sobě. Noc, kdy se otevírají brány pražských muzeí, zase bezpochyby patří i Muzeu Karla Zemana. V sobotu 14. 6. muzeum nabídne v rámci Pražské muzejní noci nejen netradiční noční prohlídku stálé expozice, ale připravilo i bohatý doprovodný program, který zahrnuje například koncert jedinečné skupiny Clarinet Factory, promítání Zemanova filmu i velkoplošná projekce dosud nezveřejněných archivních fotografií. Jedinečný pohled na noční Prahu a kouzelnou atmosféru zažijí návštěvníci také při nočních plavbách elektroloděmi po Čertovce, které jsou k dispozici za zvýhodněnou cenu. Pro všechny návštěvníky je vstup do muzea i doprovodný program zdarma.

Marcela Sedláčková, ta druhá „Gollová“

Kategorie: Za poznáním
Vytvořeno pondělí 9. červen 2014 1:00 Napsal Kristýna Dušková

Marcela SedláčkováCo spojuje krásnou dívku na fotografii s hvězdou stříbrného plátna Natašou Gollovou? Není to jen bezelstný úsměv a hravé plamínky v jejich očích. Nataša Gollová a Marcela Sedláčková sdílejí víc než to. Jejich otcem byl známý právník, vlastenec a lidumil František Xaver Hodáč. Kromě toho sdílely obě herečky, ač jedna úspěšnější než ta druhá, podobný osud zahalený do alkoholového oparu a protknutý několika nešťastnými láskami s těmi nesprávnými muži…

Touha: čtyři povídky, čtyři roční období, čtyři životní etapy

Kategorie: Za poznáním
Vytvořeno čtvrtek 5. červen 2014 1:00 Napsal Jan Lauš

Touha je prvním počinem režiséra Vojtěcha Jasného, který svým symbolickým promítnutím lidských osudů do poetického schématu čtyř ročních období napověděl, že krajinou, kde se bude autor cítit nejvíce doma, bude lyrika s jejím převážně citovým chápáním lidského údělu. Film sestává ze čtyř povídek s navzájem kontrastujícími příběhy. Krátké příběhy prostupují životem jako takovým, vracejí se k (obzvlášť) dnes již zapomenutým hodnotám, čímž se i tematicky vymezují.

Naděje v modré krvi

Kategorie: Za poznáním
Vytvořeno středa 4. červen 2014 13:55 Napsal Mgr. Vlaďka Dobiášová

Nešla jsem na tiskovou konferenci. Prostě jsem jenom nemohla. Ale mrzelo mě to víc, než jindy. Moc jsem si přála, aby mě někdo zastoupil, ale neuspěla jsem. Prostě to nebylo atraktivní. Tak jsem začala pátrat, jak alespoň trochu pomoci, například zveřejněním informací o lidech, kteří nehledali atraktivitu, ale měli a mají srdce na pravém místě, dali se zaregistrovat a chtějí nezištně pomoci. Tématem zmíněné tiskovky bylo totiž dárcovství kostní dřeně.

Filmové žně ve Zlíně 1940 a 1941

Kategorie: Za poznáním
Vytvořeno pondělí 31. březen 2014 1:00 Napsal Kristýna Dušková

Filmové ústředí pro Čechy a Moravu se rozhodlo, že v červenci uspořádá přehlídku české jarní filmové tvorby pod názvem „Filmové žně 1940.“ Tato přehlídka se konala pouze dvakrát v roce 1940 a 1941 ve Zlíně a slavnými hvězdami se to jen hemžilo.

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Za poznáním. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free