Filmové hity ve Valdštejnské zahradě

Kategorie: Za poznáním
Vytvořeno úterý 29. červenec 2014 12:23 Napsal Symfonický orchestr hl. m. Prahy

Logo FOKHudba z Harryho Pottera, Sedmi statečných či Pyšné princezny – takové hity si 27. srpna Pražané mohou dopřát rovnou pod širým nebem. Ve Valdštejnské zahradě totiž Pražští symfonikové začnou slavit nadcházející 80. sezónu. Vstup na koncert je zdarma. 

Ve Valdštejnské zahradě nebude orchestr poprvé – koncertoval zde od 50. let. „Pražští symfonikové se vracejí do Valdštejnské zahrady, kde tradičně jejich sezóny začínaly,“ upozorňuje dramaturg orchestru Martin Rudovský. Také návratem na tradiční místo chce FOK připomenout svoji bohatou historii, která je prodchnuta příběhy lidí, programů i hudby samotné. 

Open air koncert nabídne návštěvníkům písničky z filmů Harry Potter, Sedm statečných, ale i hudbu z klasických českých filmů jako jsou například C. a K. polní maršálek, To neznáte Hadimršku, Ostře sledované vlaky či Obchod na korze. Koncert se koná ve středu 27. srpna od 17 hod a v posledním prázdninovém týdnu je tak vhodným tipem na výlet i pro mimopražské publikum. 

Záštitu nad koncertem převzal pan Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu České republiky.

Název Symfonického orchestru hl. m. Prahy končí zkratkou „FOK“, která už od založení tělesa v roce 1934 vyjadřovala jeho hlavní zaměření: Film-Opera-Koncert. Filmová hudba byla v počátcích hlavním cílem obživy orchestru. 

První hudbu k filmu natočil tehdejší „Orchestr F.O.K.“ k burianovskému Hrdinnému kapitánu Korkoránovi, jehož premiéra se konala 24. srpna. 1934. Pak následovaly hity jako Dívka v modrém, Hej rup!, Svět patří nám, Škola základ života, Tři vejce do skla, U pokladny stál nebo Kristián. 

V 80. sezóně FOK nezazní filmová hudba jen ve Valdštejnské zahradě. Objeví se i mezi abonentními koncerty, a to 7. a 8. ledna ve Smetanově síni Obecního domu.

Program koncertu:

VÁCLAV ZAHRADNÍK/ KAREL HAŠLER, E. F. BURIAN, JOSEF STELIBSKÝ: Po starých zámeckých schodech, Chlupatý kaktus, Praha je krásná

JAN KUČERA/JÁRA BENEŠ: C. a k. polní maršálek, To neznáte Hadimršku, Přednosta stanice

JIŘÍ ŠUST/JIŘÍ TEML: Ostře sledované vlaky

ZDENĚK LIŠKA/JIŘÍ TEML: Obchod na korze

ELMER BERNSTEIN: Sedm statečných

JOSEF SUK: V nový život

ANTONÍN DVOŘÁK: Karneval

DALIBOR C. VAČKÁŘ: Pyšná princezna

JIŘÍ BAŽANT / JIŘÍ MALÁSEK: Den je krásný

JIŘÍ SUCHÝ / JIŘÍ ŠLITR: Babetta

JOHN WILLIAMS: Harry Potter (Hedwig´s Theme)

 

embed video plugin powered by Union Development

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Filmové hity ve Valdštejnské zahradě . All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free