Filmové tipy – dubnové novinky od Filmexportu v trafikách

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno čtvrtek 4. duben 2013 1:00 Napsal Lenka Burianová

V dubnu Vám přinášíme tyto novinky na DVD. Smrt v sedle, oblíbený dobrodružný film s detektivní zápletkou, Lízin let do nebe s Zdenkou Sulanovou, která si svou nevinnou tváří a krásným zpěvem získala srdce diváků, a také film Dnes naposled, drama o smutném konci jedné veselé party z vinárny. Přejeme vám příjemnou podívanou.


Lízin let do nebe

V prodeji od 10. 4. 2013

Jedná se o první film Zdenky Sulanové, který z ní rázem učinil velkou hvězdu. Děj: Eliška Irovská zůstane bez rodičů a je poslána do chudobince v Ptačicích. Jejím poručníkem se stane Petr Tumlíř, budoucí právník. Eliška musí chodit žebrotou a místní děti se jí za to posmívají. Jarka, syn Rejlkových, jí však slíbí, že ji bude chránit. Líza začne chodit do místní školy, je velmi nadanou žákyní a umí krásně zpívat. Její třída dostane novou paní učitelku Karlu Sýkorovou, kterou si děti rychle oblíbí. Společně nastudují divadelní představení, na které pozvou všechny místní. Karla se zamiluje do Petra a plánují svatbu, ale než se vezmou, musí si čerstvý absolvent práv najít práci…

Smrt v sedle

V prodeji od 10. 4. 2013

 

Děj s odehrává v hřebčíně a vypráví o partě mladých lidí, kteří se připravují na povolání žokeje. Jedním z nich je sedmnáctiletý Tomáš, jehož největší láskou jsou koně, staré kovbojky a rodokapsy. Tomášova vášeň pro westernovou četbu dosahuje takové míry, že se ho kamarádi rozhodnou vyléčit. Jejich přepadení ve stylu ryzích kovbojek se však změní v nebezpečné dobrodružství, v němž půjde o život nejen Tomášovi.

DVD obsahuje tyto BONUSY: slovo historika, fotografie, biografie a filmografie, soudobá dokumentace, soudobá dokumentace na DVD-ROM, rozhovory

Dnes naposled

V prodeji od 24. 4. 2013

Příběh pěti mužů, na první pohled veselé společnosti z jedné útulné vinárny, kterou vede bezohledný a chladně kalkulující vinárník Kroc. Jde o lidi z různých společenských vrstev a profesionálního zaměření – Ing. Danda je hlavní technolog velkého strojírenského závodu, Mašek vynikající koncertní houslista, Rendl podvodníček, Zemánek holič a Taupe lidská troska bývalého továrníka. Příběh filmu je zastihuje v onom nepostřehnutelném a nebezpečném okamžiku, kdy se z několika skleniček na posilněnou vyvalí lavina bezbřehého pití, která každého z nich smete, společensky i lidsky degraduje. Hrozný úpadek nezasahuje jen „hrdiny“ příběhu, negativně ovlivňuje i jejich rodiny, jejich nejbližší, jimž už nestačí síly k tomu, aby své partnery udrželi nad vodou.

FOTO: archiv FEX

Komentáře   

0 #1 Peter 2013-04-02 14:04
Dôkazom, že ani ženám nechýba zmyslel pre humor a výrečnú skratku, je tento krátky, ale obsažný, vtipný a príťažlivý medailónček o kráľovi českých komikov, a ktorý iste nájde svoje miesto v truhlici vzácnych a originálnych spomienkových eseji na tohoto velikána nielen strieborného plátna českej kinematografie ale aj kultúry. Vďaka p.Burianová.
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Filmové tipy – dubnové novinky od Filmexportu v trafikách. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free