Filmové novinky a DVD v trafikách - leden, únor, březen

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno úterý 16. únor 2016 0:00 Napsal Lenka Burianová

V prvním čtvrtletí roku 2016 se můžete těšit hned na několik novinek - Dům na předměstí, Kouzelný dům, Bláhový sen, Černá sobota, Humoreska a Okénko. V prodeji jsou pak i nadále v trafikách filmy za 79 a 99 Kč a také novinka minimagazín DVD Revue se třemi filmy za cenu 49 Kč. A co všechno si budete moci v novinových stáncích postupně zakoupit se dozvíte v tomto článku.

POPRVÉ NA DVD

Dům na předměstí - 99 Kč 
V prodeji od 13.1.2016

Hudební komedie s dobráckým Jindřichem Plachtou a krásnou Adinou Mandlovou

Finanční situace rodiny Dubanských, majitelů pěkného, ale zadluženého zámku nedaleko Luhačovic, je kritická. Vdovec Filomen Dubanský vkládal své naděje na záchranu zoufalých majetkových poměrů ve svou jedinou dceru Janu. Ta se však odmítla vdát za bohatého doktora Bernarda. Dubanský se proto žení s bohatou Čechoameričankou, ze které se ovšem po svatbě vyklube podvodnice. A zatímco jsou novomanželé na svatební cestě v Tatrách, ze zámku se stává hotel Bílá vrána…

Veselý snímek se svižným dějem a hvězdným hereckým obsazením, který vám zvedne náladu za každého počasí. Těšit se můžete na blonďatého Raoula Schránila, temperamentní Evu Gerovou, výřečnou Růženu Šlemrovou, vtipem oplývajícího Jindřicha Plachtu a okouzlující Adinu Mandlovou.

https://youtu.be/IiY9gt86G2w

POPRVÉ NA DVD

Kouzelný dům - 99 Kč 
V prodeji od 27.1.2016

Melodrama, které vedle romantického příběhu zachycuje i krásy Dubrovníku 30. let

Příběh z červené knihovny o Irče Miňovské, dceři ředitele automobilky, která se zamiluje do montéra Lexy. Její otec však tomuto nerovnému vztahu nepřeje a dceru posílá do penzionátu. Lexa dává v továrně výpověď a odjíždí do Jugoslávie. Irča se rozhodne utéct za ním. Mladí milenci si založí firmu Adria bus, kterou ovšem přivede na pokraj krachu konkurenční firma, jejímž majitelem je tajemný Angličan…

Film byl natočen podle nesmírně populárního románu Josefa Rodena. Do hlavní role byl obsazen Rolf Wanka, jehož popularita v té době dosahovala věhlasu hollywoodských hvězd. Snímek byl částečně natáčen v Jugoslávii, a to konkrétně v Dubrovníku a Kupari. Poskytuje tak cenné záběry těchto míst z dob, kdy krásy dnešního Chorvatska začínalo objevovat stále více Čechů.

https://youtu.be/ndw_uWtSyj0


POPRVÉ NA DVD

Bláhový sen - 99 Kč 
V prodeji od 10.2.2016

Melodrama s Natašou Gollovou toužící po slávě, bohatství a krásném ženichovi

Kadeřnice Žofka žije svůj obyčejný život. Celou svou bytostí však touží po slávě. Příležitost se jí naskytne, když objeví mrtvé tělo slavného tenoristy. Je zatčena pro podezření z vraždy. Brzy se však přijde na to, že zpěvák zemřel vlastní rukou. Policejní vyšetřování a zájem médií přinesou Žofce vysněnou nabídku na hlavní roli ve filmu. Dívku takto rychle nabytá sláva dokonale poblouzní. Skromný byt a jistou práci vymění za křehký sen. Když se ukáže, že dívka nemá pro herectví vlohy a pro film je nepoužitelná, Žofčin sen se rázem rozplyne…

https://youtu.be/ZlUZtSq93dY

POPRVÉ NA DVD

Černá sobota - 99 Kč 
V prodeji od 24.2.2016

Detektivní drama pojednávající o metylalkoholové aféře

Skladník Kubíček ukradne z odstavené cisterny dva demižóny alkoholu, netuší však, že se jedná o metylalkohol. Jeden dá Rezkovi, prodavači z nádražní trafiky, a druhý Valenovi. V hospodě, kterou vede Rezkova žena Věra, pohostí Rezek levným alkoholem své kumpány Málka a Hatinu a ještě ten večer se popere s Valenou kvůli Věře. Valena odjíždí brzy ráno na svatbu kamaráda a netuší, že s sebou veze nebezpečný metylalkohol. Na kolejích je nalezen těžce zraněný Rezek, který brzy poté umírá. Vyšetřovatelé podezřívají Valenu z vraždy. Když se přijde na to, že Rezek zemřel na otravu metylalkoholem, rozjíždí se pátrání po nebezpečném demižónu…

POPRVÉ NA DVD

Humoreska - 99 Kč 
V prodeji od 9.3.2016

Dramatický příběh o lásce k hudbě v hlavní roli s Rudolfem Hrušínským a Jaroslavem Průchou

Josef Hupka miluje hudbu nadevše na světě. U maturity propadne a přidá se k potulným muzikantům. Jeho ženou se stane houslistka Hanči, která mu porodí syna Hynka. Bohužel však Hanči umírá na tyfus a Josef zůstává se synem sám. Snaží se uživit hraním na ulici. Jednoho dne kolemjdoucí advokát Maltrus uslyší jeho „Humoresku“. Josefova hra na housle ho osloví natolik, že mu nabídne práci i místo ve svém kvartetu. Hupka sdílí lásku k hudbě i se synem Hynkem, který rovněž hraje výborně na housle. Hynek vystuduje práva a získá práci koncipienta u Maltruse. Zaplete se však s jeho ženou…

Ve filmu zazní klasická hudební díla – Humoreska od Antonína Dvořáka, Z mého života a Hubička od Bedřicha Smetany. Těšit se můžete na krásná pražská panoramata a záběry z Českého ráje. Za scénář k filmu získal Otakar Vávra v roce 1939 Svatováclavskou cenu a film byl také uveden na VII. MFF v Benátkách roku 1939.

POPRVÉ NA DVD

Okénko - 99 Kč 
V prodeji od 16.3.2016

Komedie podle Olgy Scheinpflugové s nesmělým Hugo Haasem a pečující Lídou Baarovou 

Nesmělý docent Johánek se jednoho dne poprvé opije, a když vystřízliví, zjistí, že si z předchozího večera skoro nic nepamatuje. Toho se rozhodne využít domovnice Dynybylová, která přesvědčí dceru Růženku, aby řekla, že ji Johánek svedl. Situace se rozhodne využít i Lojza, který Johánka obviní, že mu zapálil stoh. Za své mlčení žádá peníze. Celou situaci pomáhá svému kamarádovi řešit dr. Plevka.

Tuto klasickou komedii zdobí herecké výkony hlavních představitelů, vytříbený slovní humor a nechybí ani sladká romantická zápletka.

https://youtu.be/6E1z5az_8Gs

DVD Revue 1

Od středy 27. ledna 2016 se na novinových stáncích objeví minimagazín DVD revue, který bude obsahovat 2 české filmy a 1 dokumentární. A skvělá je i cena tohoto kompletu, pouhých 49 Kč! V prvním čísle najdete filmy Jedenácté přikázání13. revír a Následovníky Julese Vernea. Distribuci zajišťuje PNS. 

Minimagazín obsahuje přehled českých filmů, které budou v prodeji v trafikách, článek o životě herečky Jiřiny Štěpničkové, informace o filmech, které budou přibalené v příštím čísle a nechybí ani dva filmové kvízy a křížovka.

 

DVD Revue 2

V prodeji od středy 24. února 2016. Druhé číslo obsahuje filmy Bylo nás desetKohout plaší smrt a Ian Fleming- tvůrce Jamese Bonda. Cena opět 49 Kč! Distribuci zajišťuje PNS. 

Minimagazín obsahuje přehled českých filmů, které budou v prodeji v trafikách, článek o životě herce Karla Högera, informace o filmech, které budou přibalené v příštím čísle a nechybí ani dva filmové kvízy a křížovka.

DÁLE VYCHÁZÍ V TRAFIKÁCH FILMY ZA 99  Kč:

  

Karel Hynek Mácha - 12.2.2016 / Smrt v sedle - 15.2.2016 / Dnes naposled - 17.2.2016

   

Konečně sami - 19.2.2016 / Ztracenci - 22.2.2016 / Rusalka - 24.2.2016

   

Bílá vrána - 4.3.2015 / Irčin románek - 7.3.2016 / Zpívá Vlasta Burian - 11.3.2016

 

Madla z cihelny - 14.3.2016 / Hlídač č. 47 - 18.3.2016

FOTO: Filmexport

Veškeré informace o připravovaných filmech najdete ZDE a informace o novinkách ZDE. Kontakt na vydavatele filmů Filmexport Home Video - tel. 261 213 664.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Filmové novinky a DVD v trafikách - leden, únor, březen. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free