Filmové tipy - listopad

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno pondělí 4. listopad 2013 0:00 Napsal Lenka Burianová

Předposlední měsíc tohoto roku vám přináší zajímavé novinky na DVD. Tentokrát jsme si pro vás připravili filmy - Dobrodružství na Zlaté zátoce a Z mého života. První film vypráví příběh o sirotkovi, jehož největším snem je ulovit štiku, druhý film vypráví o životě Bedřicha Smetany, našeho významného hudebního skladatele. Více o filmech se dozvíte uvnitř článku.

Dobrodružství na Zlaté zátoce

V prodeji od 13.11.2013

Hlavním hrdinou filmu je sirotek Jarka, který žije se svým dědečkem na samotě u řeky. Jeho největším snem je ulovit štiku. Jarka se rád vychloubá před kluky z vesnice, a ti ho proto nemají rádi. Jednoho dne spatří v řece štiku. Rozhodne se ji chytit sám, ale nepodaří se mu to. Potřebuje na to dobrý rybářský prut a pomocnou ruku. Nabídne mu ji někdo?

Snímek nabízí mimořádné nadčasové hodnoty, které zaujmou i po letech, a obdivovat v něm můžete nádhernou krajinu v okolí Českého Krumlova. V roce 1956 byl na II. MF dokumentárních a experimentálních filmů v uruguayském Montevideu oceněn hlavní cenou v kategorii dětských filmů.

{youtube}EWfYK6D4Rko{/youtube}

KOUPIT DVD

Z mého života

V prodeji od 27.11.2013

Životopisný film o českém národním hudebním skladateli Bedřichu Smetanovi se zaměřuje na důležitá období jeho života a především na jeho obsáhlé hudební dílo. Život Smetanovým skladbám vdechla Česká filharmonie v čele s Václavem Talichem a operní úryvky nahráli naši nejlepší sólisté. I když se film v současné době může jevit jako naivní, nic se nemění na tom, že scény ze Smetanových oper Braniboři v Čechách, Prodaná nevěsta, Dalibor a Libuše jsou stále velmi působivé.

Václav Krška za tento snímek v roce 1955 na XVI. MFF Benátky získal medaili.

{youtube}HabsHFzV7lA{/youtube}

KOUPIT DVD

Dále jsou k dostání v novinových stáncích nejprodávanější a nejoblíbenější filmy v papírových přebalech za jedinečných 29 Kč. Níže najdete přehled termínů a náhledy titulních stran obalů.

DÁLE VYCHÁZÍ V TRAFIKÁCH FILMY ZA 99 KČ, filmy jsou v prodeji 2 týdny od uvedeného data:

Babička (DVD box) - 6.11.
Bláznova kronika (digipack) - 6.11.
Císařův pekař - Pekařův císař (digipack) - 20.11.
Dařbuján a Pandrhola (DVD box) - 20.11.
Advent a vánoce (digipack) - 27.11.

FOTO: Filmexport
Veškeré informace o připravovaných filmech najdete ZDE a informace o novinkách ZDE. Kontakt na vydavatele filmů Filmexport Home Video - tel. 261 213 664.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Filmové tipy - listopad. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free