Premiéry - prosincové novinky

Kategorie: Premiéry na Blu-ray a DVD
Vytvořeno sobota 8. prosinec 2012 0:00 Napsal Daniel Felix Hrouzek

V prosinci se můžete těšit na tyto novinky: Bourneův odkaz, Hoří, má panenko, Limonádový Joe, Milování zakázáno, Rebelka, Svatá čvteřice, Tora! Tora! Tora!, Total Recall a Vrásky z lásky. Více o těchto filmech se dozvíte uvnitř článku.

Bourneův odkaz / The Bourne Legacy / 2012

Ve filmu Bourneovo ultimátum agent Jason Bourne zlikvidoval tajný a kontroverzní vládní program společně s jeho tvůrci. Šlo však jen o špičku ledovce, pod níž se ukrývá mnohem sofistikovanější systém tajných operací, kterému šéfuje chladnokrevný Byer. Toho události kolem Bournea rozhodně nenechávají chladným, a tak se pro jistotu rozhodne svůj program bezpečně pohřbít dřív, než mu přeroste přes hlavu. K jeho smůle však jinak precizní čistící operaci někdo přežije...

Režie: Tony Gilroy (Michael Clayton, Dvojí hra)
Hrají: Jeremy Renner, Edward Norton, Rachel Weisz, Oscar Isaac, Joan Allen
Vydává: Bontonfilm
Vychází: 10.12.2012 (BD, DVD)

Hoří, má panenko / 1967

Modelový průzkum českého maloměšťáctví v zrcadle zvýrazňujícím hospodské vztahy, prázdné hlavy, dlouhé prsty a plytké svědomí, se odehrává na pozadí hasičského bálu. Komedie se brzy mění v tragickou frašku, groteskní gagy se spojují s nekompromisním odhalením lidské přízemnosti a tuposti. Mravní stav společnosti se zrcadlí především v postavách starých lidí, obětí organizačních zmatků, živelných katastrof i svých bližních, kteří svoji nekulturnost považují za normální.

Režie: Miloš Forman (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus, Vlasy)
Hrají: Jan Vostrčil, Josef Šebánek, Ladislav Adam, Vratislav Čermák, František Debelka
Vydává: Bontonfilm
Vychází: 5.12.2012 (BD)

Limonádový Joe aneb Koňská opera / 1964

Legendární film režiséra Oldřicha Lipského byl natočen podle románu a divadelní hry, které byly parodií na dobrodružnou rodokapsovou literaturu. Děj nás zavede do Stetson City roku 1885, kdy se v Trigger Whisky Saloonu scházejí samí ostří hoši. Jednoho dne se zde ale objeví krásný, ušlechtilý hrdina v bílém obleku na bílém koni, obhájce cti nevinných dívek... Blu-ray obsahuje unikátní zahraniční verzi vyrobenou pro anglicky mluvící teritoria s původním dabingem.

Režie: Oldřich Lipský (Tři veteráni, Slaměný klobouk, Happy end)
Hrají: Karel Fiala, Rudolf Deyl ml., Miloš Kopecký, Květa Fialová, Olga Schoberová
Vydává: Filmexport Home Video
Vychází: 17.12.2012 (BD)

Milování zakázáno / 1938

To se stává: lidé si řeknou, že se po letech sejdou, ale zůstane je při slibech. Výjimku učinili tři přátelé z mládí, kteří se potkali po 25 letech: továrník Brejcha, nepřízní osudu nyní bez továrny, věčný student filosof Netušil a kamarád Marek, žijící v Americe jako kouzelník se svým synovcem Tonnym. Cirkusové prostředí učinilo Marka slavným a bohatým, nicméně toužícím po vlasti... Jeden z prvních pokusů o českou crazy komedii podle amerického vzoru!

Režie: Miroslav Cikán, Karel Lamač (Provdám svou ženu, Alena, Nezlobte dědečka)
Hrají: Václav Trégl, Karel Lamač, Hana Vítová, Jindřich Plachta, Anna Letenská
Vydává: Filmexport Home Video
Vychází: 12.12.2012 (BD)

Rebelka / Brave / 2012

Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor, odhodlaná jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země - silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění.... Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě?

Režie: Mark Andrews, Brenda Chapman (Vzhůru do oblak, Koncert pro jednoho)
Hrají: Kelly Macdonald, Billy Connolly, Emma Thompson, Julie Walters, Kevin McKidd
Vydává: Magic Box
Vychází: 5.12.2012 (BD, DVD)

Svatá čtveřice / 2012

Kolegové elektrikáři Ondra a Vítek dostanou nabídku na exotickou "brigádu" na karibském ostrově, kde hurikán poničil vedení. Ondra s Vítkem jsou kamarádi a navíc sousedi z dvojdomku, ve kterém oni a jejich rodiny žijí v naprosté harmonii. Dokonce i jejich manželky se mají rády, Ondrovi dospívající synové chodí s Vítkovými dospívajícími dcerami - prostě všeobjímající idyla, kterou narušuje jediná věc: postelová nuda! Zahraniční služební cesta ale všechno změní.

Režie: Jan Hřebejk (Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo)
Hrají: Jiří Langmajer, Marika Procházková, Hynek Čermák, Viktorie Čermáková, Luděk Munzar
Vydává: Bontonfilm
Vychází: 5.12.2012 (BD, DVD)

Tora! Tora! Tora! / 1970

Slavný americký válečný velkofilm je rekonstrukcí jedné ze zlomových událostí druhé světové války - útoku Japonců na americký přístav Pearl Harbor, při kterém se útočníkům podařilo jediným úderem a téměř beze ztrát potopit nebo alespoň těžce poškodit velkou část naprosto nepřipravené americké tichomořské flotily.  Reakcí na tento zákeřný čin byl vstup Ameriky do válečného dění, které pak vyvrcholilo zničením Hirošimy a Nagasaki.

Režie: Kinji Fukasaku, Toshio Masuda, Richard Fleischer (Pan doktor a jeho zvířátka, Červený kapesník, Batoru rowaiaru)
Hrají: Martin Balsam, Sô Yamamura, Joseph Cotten, Tatsuya Mihashi, E. G. Marshall
Vydává: Bontonfilm
Vychází: 5.12.2012 (BD)

Total Recall / 2012

Ačkoli má tovární dělník Quaid krásnou a milující manželku, výlet do vlastní mysli mu připadá jako perfektní dovolená - skutečné vzpomínky na život superšpióna mohou být přece přesně to, co potřebuje! Proces se ale zvrtne a Quaid se stane hledaným mužem. Na útěku před policií, kterou řídí kancléř Cohaagen, se spojí s povstaleckou bojovnicí, aby našel hlavu ilegálního odboje a Cohaagena zastavil. Hranice mezi fantazií a realitou se ale začne smazávat...

Režie: Len Wiseman (Smrtonosná past 4.0, Underworld, Underworld: Evolution)
Hrají: Colin Farrell, Kate Beckinsale, Jessica Biel, Bryan Cranston, Bill Nighy
Vydává: Bontonfilm
Vychází: 5.12.2012 (BD, DVD)

Vrásky z lásky / 2012

Bývalého učitele Otu čeká náročná operace, takže se rozhodne, že je ta správná doba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s herečkou Janou je ale poněkud jiné, než si představoval. Přesto je to právě tahle vitální dáma, která nemíní nerezignovat na aktivní život a znovu zamotá jeho osud. Díky Janě se Ota vydává na napínavou road-movie, na jakou by si možná ani v mladším věku netroufl... Nejhorší, co může člověk udělat - je všechno vzdát!

Režie: Jiří Strach (Anděl Páně, Operace Silver A)
Hrají: Radoslav Brzobohatý, Jiřina Bohdalová, Ivan Trojan, Jiřina Jirásková, Lenka Vlasáková
Vydává: Magic Box
Vychází: 5.12.2012 (BD, DVD)

FOTO: Bontonfilm, Filmexport, Magic Box

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Premiéry - prosincové novinky. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free