Miroslava Zikmunda doprovodila na premiéru „jeho“ Tatra

Kategorie: Premiéry v kinech
Vytvořeno středa 3. září 2014 14:50 Napsal TZ

Miroslav ZikmundFilmový příběh Století Miroslava Zikmunda vstupuje do kin! Nový český celovečerní dokument  Století Miroslava Zikmunda se představí prvním divákům ve slavnostní premiéře 3. září v kině Lucerna. Od 4. září 2014 vstoupí snímek režiséra Petra Horkého do kin. 

Při příležitosti slavnostní premiéry filmu Století Miroslava Zikmunda bude do pasáže pražského kina Lucerna instalován originální vůz Tatra 87, s nímž Zikmund a Hanzelka podnikli svou první cestu. Automobil nevyčíslitelné hodnoty bude zapůjčen díky laskavosti Národního technického muzea, respektive jeho ředitele Karla Ksandra, který je velkým obdivovatelem díla dvojice Hanzelka a Zikmund. Vůz bude do pasáže instalován 3.9. v 8.45 ráno a celý den až do skončení slavnostní premiéry si jej budou moci diváci volně prohlédnout a vyfotit se s ním.

V den slavnostní premiéry 3.9.  od 17.30 hodin potom bude ve Štěpánské ulici  sraz veteránů, mezi nimiž budou dokonce hned dvě Tatry 87. Pro ilustraci jedno toto auto dnes stojí přes tři miliony korun, je dražší, než Lamborghini nebo Ferrari. Cena sbírkového auta z NTM nelze ani vyčíslit.  Tři exempláře legendární Tatry 87 pohromadě, je událost, která se často nepodaří.  Miroslav Zikmund by na premiéru měl přijet kolem 17.45 a se svou „Tatřičkou“ – jak je jeho tradičním zvykem se přijde pozdravit.

Životopisný film, věnovaný legendární cestovatelské dvojici Zikmund a Hanzelka, přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. Zažil vrcholy slávy i dobu, kdy byl odsouzen k zapomenutí. StB byl označen jako „nepřátelská osoba nejvyšší třídy nebezpečnosti“. Setkal se s prezidenty i lovci lebek. Seznámil se s Gagarinem i Hillarym. A především žije a žil obdivuhodný život, který provázelo celoživotní přátelství s Jiřím Hanzelkou. Přátelství, které nerozdělila ani smrt.

Celovečerní dokument Století Miroslava Zikmunda uvede 4. září 2014 do kin společnost Bioscop. Koproducentem je televizní stanice Prima Zoom.

FOTOGRAFIE Z TK A INSTALACE TATRY V PALÁCI LUCERNA

Století Miroslava Zikmunda

Všichni znají dvojici slavných cestovatelů - Zikmunda a Hanzelku. Všichni znají jejich expedice a knihy. Nikdo neví, jaký žili život.

Jejich zážitky z cest znají miliony lidí na celém světě. Legendární dvojici spojuje  111 tisíc kilo-metrů cest, 6,5 milionu prodaných knih v 11 světových jazycích, 4 celovečerní filmy, 147 dokumentárních a televizních filmů a přátelství přetrvávající i po smrti. 

Miroslav Zikmund - fenomenální cestovatel, fotograf, spisovatel a publicista. Málokdo ví, že si tento bezmála stoletý muž již sedmdesát let denně píše deník. A nyní odtajnil své celoživotní osobní vzpomínky…

Miroslav Zikmund a Petr Horký

Životopisný film Století Miroslava Zikmunda přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. Byl počat za Habsburků, narodil se pět měsíců po vzniku první republiky. Přežil              2. světovou válku, zažil nástup komunismu i jeho pád. StB byl označen jako „nebezpečná osoba nejvyšší třídy nebezpečnosti“. Pobýval v Africe, když zanikal koloniální systém. Setkal se s pre-zidenty, seznámil se s Gagarinem i Hillarym. 

Zažil nástup demokracie a „všemocného“ kapitalismu… 

Vydejme se napříč dějinami a nechme si vyprávět příběh minulého století prostřednictvím muže, který jej zažil…

embed video plugin powered by Union Development

Komentáře   

0 #1 Lenka Burianová 2014-09-03 15:21
Film hezký, i když vyznívá dost smutně, film každopádně doporučuji
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Miroslava Zikmunda doprovodila na premiéru „jeho“ Tatra. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free