Kreslený humor Františka Škody

Kategorie: Nalezeno v archivech
Vytvořeno neděle 31. březen 2013 0:00 Napsal Kino 1959

Malé ohlédnutí po uplynulém filmovém roce jsme udělali i při přípravě tohoto posledního čísla KINA. Procházejíce celý letošní ročník jsme s neuspokojením zjistili, jak málo místa bylo dáno humoru ve filmu. A co je horšího: jak málo příležitostí nám k tomu i dal nejen letošní program našich kin, ale i celosvětová filmová produkce. Dobrá veselohra, která má vtip i ducha, je dnes opravdu vážným problémem a vzácným kořením.

To je důvod proč jsme toto KINO věnovali filmovému humoru, hlavně veselým a optimistickým filmům. Najdete mezi nimi i nový film režiséra Karla Zemana „Baron Prášil". Nejen proto, že jeho hlavní role je obsazena jedním z našich nejvýraznějších komiků, že bude prodchnut veselým prášilovským fanfaronstvím, ale i pro optimismus zdravého mládí, který je druhým motivem tohoto filmu. Ten bychom především rádi viděli v našich kinech.

ZDROJ: Kino 1959, číslo 26, ročník XIV, vyšlo: 24. prosince 1959, Autor kreseb: František Škoda

Poznámka: Text je přepisem originálního textu se zachováním původního jazyka a stylistiky. 

 


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Kreslený humor Františka Škody. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free