Premiéry v kinech – březen

Kategorie: Premiéry v kinech
Vytvořeno úterý 11. březen 2014 0:00 Napsal Monika Nguyen

I v měsíci březnu na vás čekají novinky, které musíte vidět. A jakéže to jsou? V tomto článku se to dozvíte a můžete se podívat i na ukázky.

Od 6.3

300: Vzestup říše


Akční, drama, válečný
Režie: Noam Murro
Herci: Lena Headey, Eva Green, Rodrigo Santoro
Pokračování ságy dle komiksového románu Xerxes. Řecký generál Themistokles, čelí masivní invazi perské armády, kterou vede Xexxes a Armesie a je nucen utkat se s nimi na moři.


{youtube}TIRddTlwpac{/youtube}

Vampire Academy


Fantasy, akční, mysteriozní
Režie: Mark Waters
Herci: Zoey Deucth, Lucy Fry, Danila Kozlovskij
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství… (Oficiální opis z knihy)

{youtube}E1ERrnYunBg{/youtube}

Borgman

Thriller, drama
Režie: Alex van Warmerdam
Herci: Jan Bijvoet, Hadewynch Minis, Jeroen Perceval
Příběh ze severu, hojně užívající černého humoru. Jedno dne na Richardovi dveře (značně luxusní dveře) zaklepe bezdomovec, tvrdící, že zná jeho ženu a chtěl by se jen vykoupat. Richard samozřejmě bezdomovci řádně nandá. Avšak jeho ženě je celé velmi trapné a nechá bezdomovce jménem Borgman vykoupat. A to je teprve začátek…

{youtube}KCroK_sWYqc{/youtube}

Philomena

Drama
Režie: Stepphen Frears
Herci: Judi Dench, Steve Coogan, Mare Winningham
Ústřední postavou je Martin Sixmith, bývalý zahraniční korespondent BBC, který přišel o práci. Shodou náhod se mu do rukou dostává možnost rozluštit tajemství, které by mohl být jeho životní reportáží. Jeho zákaznicí je irská dáma Philomena Leee.  Ta jako náctiletá porodila syna Anthonyho a aby ho mohla vídat, žila a pracovala v klášteře. Když bylo jejímu synovi 3 rok, byl jí odebrán a dám k adopci do Ameriky. 50 dlouhých let svého syna hledala. Podaří se jí to spolu s Martinem?


{youtube}4DBPqcp6Hc4{/youtube}

Operation Libertad

Drama
Režie: Nicolas Wadimoff
Herci: Laurent Capelluto, Stipe Erceg, Natacha Koutchoumov
Tento film zaznamenává revoluční skupinu mladých lidí. Natáčejí a pořádají různé akce a demonstrace. Snaží se tím ukázat reakce běžných lidí v tehdejší době ve Švýcarsku.  Tito marxističtí stoupenci se však připravují na svou největší akci. A to únos chilského agenta, proniknutí s ním do banky a přimět ho k přiznání k vazbám mezi diktaturou a finančními praktikami.


{youtube}ErCpJByz150{/youtube}

Fair Play

Režie: Andrea Sedláčková
Herci: Judits Bárdos, Eva Josefíková, Aňa Geislerová
Příběh o mladé sprinterce Anně, která se stává vrcholovou sportovkyní. Její matka spolu s trenérem pevně doufají, že se jí podaří splnit kvalifikační limit na olympijské hry. Anně začnou být tajně podávány anabolika. Její výkony začnou rapidně stoupat, ale zároveň se objevují i zdravotní problémy. Když se o anabolikách dozvídá pravdu, rozhodne se je vysadit. Její matka však doufá, že účast na OH využije její  dcera k emigraci a tak se jí tyto přípravky rozhodne podávat dále pod záminkou neškodných vitaminů.


{youtube}qCGJvS4F8Ok{/youtube}

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

Animovaný, dobrodružný, rodinný
Režie: Rob Minkoff
Pan Peabody je naprosto všestranný, geniální a vůbec! No a hlavně je to pes. Ve svém životě se rozhodne adoptovat malého chlapce Shermana. Toho již od plenek vychovává, jak nejlépe dokáže, i  přes to všechno je tato snaha opravdu marná. Pro potěchu svého „syna“ pan Peabody vynaleze Časomat, který je dokáže přenést do jakéhokoliv bodu v minulosti. A spolu s tímto nástrojem zažívají neskonalá dobrodružství. To se, ale změní ve chvíli, kdy se Sherman rozhodne udělat dojem na svou spolužačku Penny a začne nechtěně měnit minulost.


{youtube}Uyg8H5lgJKo{/youtube}

Od 13.3.

Ať žije svoboda

Drama, komedie
Režie: Roberto Ando
Herci: Toni Servillo, Valerio Mastandrea, Anna Bonaiuto
Enrico Olivieri je předseda nejsilnější politické strany a momentálně je na pokraji krize. Preference jeho strany stále klesají a volby jsou čím dál blíž. Jedné noci Oliveri záhadně zmizí. Ve společenských kruzích se rychle šíří různé konspirační teorie a dohady. A tak se zrodí plán Enrica nahradit jeho bratrem, dvojčetem. Tento člověk je však naprostým opakem svého bratra, ale tomuto člověku se podaří ztracené preferenční hlasy získat zpět. Ale stále je zde otázka, kde je Enrico?


{youtube}v_ydzaJmNo8{/youtube}

Grandhotel Budapešť

Komedie, drama
Herci: Ralph Fiennes, Tony Revolori, Saoirse Ronan
Pan Gustave je dokonalý hoteliér. Svým zákazníkům plní co jim na očích vidí a vše dělá zcela nezištně, většinu z nich i miluje a to i fyzicky. Jedna velmi spokojená zákaznice odkáže mimořádně vzácný obraz a po její náhlé smrti se pan Gustave stane boháčem. Ale vše má i svou stinnou stránku. Jsou tu naštvaní pozůstalé, najednou se stane terčem nájemního vraha a loutkou v rukou policie. Při něm zůstává jen mladý pikolík Zero, který má být nástupcem pana Gustava v oboru hotelnictví.


{youtube}_hL8HEzTNmU{/youtube}

Koleje osudu

Drama, životopisný
Režie: Jonathan Teplitzky
Herci: Nicole Kidman, Colin Firth, Stellan Skarsgard
Eric Lomax padne během 2. světové války do japonského zajetí a prožije zde neskutečné utrpení. To ho provází i dobu po té kdy se za podpory své ženy Patti a nejlepšího přítele vydá do Thajska na místa svého utrpení.  Na tomto místě zjistí, že jeho tehdejší trýznitel je stále naživu. Touha po pomstě mu zaslepí mysl a touha po konfrontaci je stále silnější.


{youtube}K9dHGLrLQsU{/youtube}

Kráska a zvíře

Fantasy, romantický
Režie: Christophe Gans
Herci: Léa Seydoux, Eudardo Norigena, Vincent Cassel
Bylo nebylo....Žil kdysi jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku, však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt. Kráska se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí a rozhodne se obětovat místo milovaného otce. Nicméně, to není smrt, která jí čeká v hradě Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Belle triumfuje nad nebezpečím. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Kráska se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho původní podoba a budou žít šťastně a spokojeně. (Oficiální opis z knihy)

{youtube}q94ID0i_KH4{/youtube}

Need for Speed

Akční, krimi, drama
Režie: Scott Waught
Herci: Aaron Paul, Dakota Johnson, Imogen Poots
Hlavní postavou je automechanik a závodník Tobey. Ten se snaží zachránit svou firmu a dílnu a tak se spojí s arogantním, bývalým závodníkem Dinem Brewsterem. Jeho nadějné vyhlídky však překazí katastrofa na jednom ze závodů a hlavně podraz nového parťáka. Tobey je neprávem zavřen do vězení na dva roky. Po návratu do civilního života má v hlavě pouze jedinou touhu a to pomstu. Není to však tak snadné, jak si ve vězení plánoval, proti němu stojí nelegální okruh zvaný Super Bowli, policie a hlavně nebezpeční jezdi, které na Tobeyho poslal jeho bývalý společník.

 

{youtube}fsrJWUVoXeM{/youtube}

Trabantem až na konec světa

Dokumentární
Režie: Dan Přibáň
Cestovatel Dan Přibáň a jeho parta se rozhodli přejet 21 124 kilometrů napříč Jižní Amerikou až na konec světa.  Dva Trabanty, Fiat a Jawa 250, vše co mají. Jak tahle cesta může dopadnout?


{youtube}VSZ9MJdcs_I{/youtube}

 

4Všechny moje děti

Dokumentární, drama
Režie: Ladislav Kaboš
Hlavní postavou je farář Marián Kuffa. V dokumentu ho však vidíme spíše v montérkách, uprostřed bídy a beznaděje v romských osadách „na konci světa“. Místo kázání v kostele se Kuffa snaží zaujmout místní komunitu vlastním příběhem. Šokujícím způsobem odkrývá všechny problémy, se kterými se tato komunita musí potýkat.  Pro jednoduchý příklad při požáru místních chatrčí uhořely dvě děti… Nalezne Kuffa v tomto místě alespoň kousek naděje?

{youtube}UK_jzdlry8E{/youtube}

Od 19.3.

Elton John v Las Vegas

Hudební, záznam koncertu

 

Od 20.3.

Pompeje

Akční, dobrodružný, drama
Režie: P. W. S. Anderson
Herci: Emily Browning, Kit Harington, Kiefer Sutherland

Hlavní postavou je otrok, který se stal gladiátorem. Milo čeká na svůj poslední boj, aby zničil své soupeře a získal tolik žádanou svobodu. Dalším jeho problémem je láska k dceře bohatého obchodníka, která rozhodně není určena jemu, ale zkorumpovaného senátora. Ale opravdový problém se skrývá úplně jinde. V osudových hodinách a minutách po erupci Vesuvu se musí Milo probojovat z gladiátorské arény a zachránit svou milovanou před smrtí v rozpáleném peklu.


{youtube}NRkW2HQGivg{/youtube}

Zvonilka a piráti

Animovaný, fantasy
Režie: Peggy Holmes
Příběh vypráví o Zarině, velmi chytré a ambiciozní víle, která je dokonale paralyzována možnostmi kouzelného prášku. Když se kvůli svým nápadům dostane opět do potíží, rozhodne se spojit své síly s piráty, utéci ze země víl. Na pirátské lodi se dokonce stane kapitánkou. A tak se Zvonilka spolu se svými přáteli musí vydat na nebezpečnou cestu za Zarinou, aby po jejím boku zkřížila meče s Jamesem, ze kterého se má stát v blízké době kapitán Hook.


{youtube}ORJ0fVyp0dU{/youtube}

10 pravidel jak sbalit holku

Komedie
Režie: Karel Janák
Herci: Matouš Ruml, Jan Dolanský, Jakub Prachař
Hlavní hrdina jménem Marek je typický mimoň, žijící ve svém vlastním vesmíru.  Je studentem astrofyziky a jeho největší láskou jsou hvězdy a horoskopy. Ale jak to tak bývá do jeho života vstoupí krásná dívka, do které se zamiluje tak bezhlavě, že není schopný udělat ve škole jedinou zkoušku. A v této chvíli na scénu přicházejí Markovi přátelé, kteří se mu rozhodnou pomoci. A to hlavně prostřednictvím jeho otce, autora slavného bestselleru 10 pravidel jak sbalit holku. Podaří s touto knihou získat srdce jeho dívky snů?


{youtube}pgDCfuf9w_k{/youtube}

(Ne)zadaní

Komedie, romantický
Režie: Tom Gormican
Herci: Zac Efron, Michael B. Jordan, Miles Teller
Poté co Mickeyho manželka požádá o rozvod, zavážou se jeho přátele Jason a Daniel, že i oni zůstanou svobodní. Nespoutaný, svobodný život, co existuje lepšího? Tohle vše však zkomplikuje skutečnost, že se Jason s Danielem zamilují a také to, že si Mickey začne hledat náhradu za svou ženu. Ani jeden to však před sebou nemohou přiznat, protože by tím porušili slib. Kamarádi jsou přece vždycky víc, že holky nebo ne?


{youtube}cxFXpvFdf_4{/youtube}

Noe

Drama, fantasy
Režie: Darren Aronofsky
Herci: Russel Crowe, Jennifer Connelly, Logan Lerman
Typický příběh o Potopě světa zpracován úplně nově, moderně a hlavně s naprosto hvězdným obsazením.


{youtube}8YMZjBOm6YM{/youtube}

Ona

Sci-Fi, romantický, drama
Režie: Spike Jonze
Herci: JoaquinPhoenix, Scarlet Johansson, Amy Adams
Příběh se odehrává v LA v blízké budoucnosti. Theodor je mladý muž, živící se psaním dojemných a osobních dopisů pro druhé. Když mu zbude pouze zlomené srdce začne se zajímat o nový operační systém. Ten má představovat zcela unikátní a intuitivní bytost. Po instalaci se seznamuje se Samantnou, umělou inteligencí s neskutečně milým hlasem. Je citlivá, hodná, vtipná a vše se postupně mění ve vzájemnou lásku.


{youtube}uWEE3hIF4WI{/youtube}

Přežijí jen milenci

Drama
Režie: Jalil Lespert
Herci: Pierre Niney, Guillaume Gallienne, Charlotte Lebon
Dlouhá staletí žijící upír Adam je naprosto zklamán tím jakou cestou se lidstvo ubírá. Z této deprese se ho pokouší vyléčit jeho stará láska Eve.  Tu však staletí neviděl, tento vztah hodlá však prověřit i Evina mladší sestra.


{youtube}ycOKvWrwYFo{/youtube}

 

Yes Saint Laurent

Drama
Režie: Jail Lespert
Herci: Pierre Niney, Guilllaume Gallienne, Charlotte Lebon
Yves Saint Laurent, jméno jednoho z nejtalentovanějších návrhářů. Tento muž odchází v sedmnácti do Paříže a okamžitě začne spolupracovat s Christi-ana Diora. Ve věku pouhých 21 let je požádán, aby se stal uměleckým ředitelem ve společnosti nedávno zesnulého Christiana Diora. Jeho módní kolekce se stává naprostým hitem a během jedné z přehlídek se seznamuje se svou životní láskou a obchodním partnerem zároveň. Příběh o muži trpícími depresemi, alkoholikovi, která užívá drogy, ale také muži, který se stal jednou z největších módních ikon.


{youtube}bXQoO9r_CuY{/youtube}

2001: Vesmírná odysea

Sci-Fi, dobrodružný, mysteriozní
Režie:  Stanley Kubrick
Herci: Keir Dullea, Gary Lockwood, William Sylvester
Kultovní snímek dle literární předlohy. Hlavní dějová linie se pohybuje okolo expedice Discovery, která je tvořena pěti lidmi. Tato expedice směřuje na Jupiter, aby vypátrala,z jakého důvodu na něj z Měsíce posílá radiomagnetické vlny. Podaří se však Discovery dostat na Jupiter? A pokud ano, jaké budou důsledky?


{youtube}GKT_t0Ez7x8{/youtube}

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Premiéry v kinech – březen. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free