K dokonalosti stačí muška

Kategorie: Po stopách módy
Vytvořeno středa 12. září 2012 0:00 Napsal Tereza Blažková

Jaká žena, která se chystá na ples či jinou velkou událost, by nechtěla být krásnou a svůdnou? Aby tomu tak bylo, nesměla dámě chybět na toaletním stolku maličkost v podobě mušky.

Tato ozdoba se prvně objevila koncem17. století na dvoře francouzského krále a dámy, které si zakládaly na své vizáži, si ji pečlivě lepily i v 18. století. Muška (fran. mouche) je černá piha, která byla vytvořena převážně z taftové látky, měla různé podoby (srdíčko, hvězdička, kolečko,…) a samozřejmě i jiné významy.

Pokud měla žena nalepenou mušku u rtů říkala tím „toužím po flirtu“, poblíž oka „jsem vášnivá“ a samozřejmě nesměly chybět umělé pihy ani v dekoltu. Jestliže měla dáma více jak 3 mušky, byla považována přinejmenším za necudnou. A aby se nestalo, že by se ženě při zábavě piha ztratila, nosily si v krabičce mušky náhradní.

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. K dokonalosti stačí muška. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free