Premiéry v kinech – duben

Kategorie: Premiéry v kinech
Vytvořeno úterý 1. duben 2014 1:00 Napsal Monika Nguyen

Tak se nám měsíc opět sešel s měsícem a na aprílové dny tu máme obrovskou spoustu novinek v kině, takže se nudit určitě nebudeme. A jakoby se tento měsíc roztrhl pytel s dokumentárními filmy…

 

Od 4.4.

Walesa: člověk naděje

Životopisný, drama
Režie: Andrzej Wajda
Herci: Robert Wieckiewicz, Agnieszka Grochowska, Zbigniew Zamachowski
Lech Walesa je polským symbolem pádu totalitního režimu. Životopisný film o jeho vzestupech, pádech, inspiraci, boji proti bezpráví a útlaku…
{youtube}xGtl9BHcUzU{/youtube}

Liv & Ingmar

Dokument
Režie: Dheeraj Akolkar
Herci: Liv Ullmann, Igmar Bergman, Samuel Fröler
Opět dokumentární film o herečce Liv Ullmann a filmovému géniovi Ingmaru Bergmanovi.  Příběh dvou umělců, jejich cesty se zkřížily nejen profesně, ale tak i osobně.
{youtube}pAuITpAA1u0{/youtube}

Eugeniové

Dokument
Režie: Pavel Štingl
Eugenika – věda, která určuje co je lepší a horší, co je krásné a co ošklivé, co je třeba v přírodě podpořit a co naopak přibrzdit.  Po druhé válce se objevila velká snaha tento pojem vymazat ze všech slovníků po celé naší planetě. A toto není z hlavy žádných posedlých politiků, ale vysokoškolských vědců, kteří na této teorii snaživě pracují. A to dokonce i v Praze Nacisté využili tuto vědu jako základ jejich kritérií k dokonalému národu. Tento snímek využívá archivní materiály a dokumentuje co všechno tato „věda“ způsobila.

Captain America: Návrat prvního Avengera

Akční, dobrodružný, sci-fi
Režie: Anthony Russo, Jose Russo
Herci: Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson
Po tom všem co Captain America zažil, žije ve Washingtonu a snaží se stále zvyknout na moderní dobu. Jednoho dne ale dojde na útok směřovaný na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D. , tak to Captain samozřejmě nemůže nechat a  tak se společně s Černou vdovou snaží rozplést pavučinu intrik, které vedou k obrovskému spiknutí. V cestě mu ale stojí profesionální zabijáci, kteří nestojí o nic víc než o jeho život.  A tak povolají svého dalšího spojenci Falconovi, ale to ještě netuší, proti komu vlastně stojí.
{youtube}_0qCvXR0Q7o{/youtube}

Od 10.4.

Vášeň mezi řádky

Drama, romantický, životopisný
Režie: Ralph Fiennes
Herci: Ralph Fiennes, Michelle Fairley, Felicity Jones
Příběh velkého anglického spisovatele Charlese Dickense. Novináře, divadelníka, společenského aktivisti, celebrity a samozřejmě spisovatele. Ženatého muže s deseti dětmi.  Příběh krásné a inteligentní Nelly. Dívky, která si v době viktoriánské Anglie začne se ženatým mužem s tolika dětmi, ženy která se tímto činem ocitá na kraji spojenosti. Příběh lásky, která vytrvala až do konce dní.
{youtube}1imP1AieaQw{/youtube}

Sametoví teroristé

Dokument
Režie: Peter Kereke, Ivan Ostrochovský
Další dokumentární film o třech hrdinech, kteří žijí v současné době, ale ve vzpomínkách stále bojují s komunistickým režimem. Stan, František a Vladimír, muži které spojuje nesouhlas 80. lety. Všichni tři se snažili spáchat na protest teroristický čin, ale svou nešikovností se odsoudili k neúspěchu.  A my nyní máme možnost vyslechnout jejich příběh, příběh o lásce…
{youtube}B-S51R5TaRM{/youtube}

Rio 2

Animovaný, dobrodružný, komedie
Režie: Carlos Saldanha
Papoušci Blu, Perla spolu se svými dětmi se rozhodnou opustit své město Rio a odletět do Amazonie, aby se znovu potkali se svými příbuznými. Blu se však necítí v Amazonii dobře, čekají tu na něj totiž jen starosti. Musí se opět setkat s tolik obávaným tchánem a vyhnout se ďábelskému Nigemu, který pro něj nechystá rozhodně nic dobrého.
{youtube}doR_dJMs69I{/youtube}

Pojedeme k moři

Komedie
Režie: Jiří Mádl
Herci: Ondřej Vetchý, Jaroslava Pokorná, Jan Maršál
Sen jedenáctiletého Tomáše je jasný, chce se stát filmařem. Když tedy dostane kameru je odhodlán natočit svůj první film o své rodině a přátelích.  S natáčením Tomášovi pomáhá jeho nejlepší přítel Haris. My se tedy postupně setkáváme s celou Tomášovou rodinou a i s jeho vysněnou láskou. Ovšem kamera má i jinou vlastnost, než poskytnutí skvělé zábavy. Odhaluje tajemství, tajemství která měla zůstat skryta.
{youtube}ygjIgFeQbRc{/youtube}

Justin Bieber's Believe

Dokument, hudební
Režie: Jon Chu
Herci: Justin Bieber
Dokumentární film o životě současného hudebního fenoménu Justina Biebera.
{youtube}c7yWNSHCpeY{/youtube}

Dlouhá cesta dolů

Komedie, drama
Režie: Pascal Chaumeil
Herci: Aaron Paul, Pierce Brosnan, Toni Collette
Příběh začíná jedné silvestrovské věži na střeše věžáku, kterému se přezdívá „Místo sebevrahů“. A tak tito sebevrazi uzavřou zvláštní dohodu, že zůstanou naživu minimálně do svatého Valentýna.  Nocí, která měla být tragická tak začne možná něco mnohem lepšího.
{youtube}qX8Pw8BOuWM{/youtube}

Bohumil Hrabal „Takže se stalo, že...”

Dokument
Režie: Oliver Malina-Morgenstern
Herci: Jiří Menzel, Oldřich Kaiser, Jan Němec
Dokument natočení k příležitosti stého výročí od narození Bohumila Hrabala. V tomto filmu na režiséra vzpomínají herci, režiséři a jeho přátelé. Jsou zde historické záběry, fotografie ze soukromých archivů a hlavně spousta informací o kterých jste neměli ani ponětí.
{youtube}UtCxGw2DzaY{/youtube}

Od 17.4.

3 dny na zabití

Thriller, akční, drama
Režie: McG
Herci: Kevin Costner, Hailee Steinfeld, Amber Heard
Klasický thriller o umírajícím agentovi tajné služby. Samozřejmě existuje šance na záchranu jeho života, bohužel to není zadarmo. Musí splnit ještě poslední úkol.
{youtube}2a0mgR1Xhis{/youtube}

Valčík pro Monicu

Drama
Režie: Per Fly
Herci: Adda Magnason, Danny Boushebel, Sverrir Gudnason
Životopisný film o švédské herečce a zpěvačce Monice Zetterlund. O cestě mladé dívky z malého městečka do velkých klubech po celém světě, na filmová plátna, na soutěž Eurovision song. Film vám ukáže krásnou stranu slávy, ale i tu odvrácenou. Získala Monica více, než ztratila? O tom všem uvažuje v roce 1999, když je nucena opustit svět celebrit díky své těžké nemoci. A o šest let později při požáru svého bytu umírá.
{youtube}tKb6XwHvZ74{/youtube}

Trancendence

Sci-fi, drama, akční
Režie: Wally Pfister
Herci: Johny Depp, Morgan Freeman, Kate Mara
Will Caster má jediný sen, vytvořit stoj s umělou inteligenci, schopnou vnímat emoce, a také soustředit kolektivní vědění a vědomí.  Těmito činy proti sobě Will staví spoustu odpůrců, za sebe však také velkou spoustu příznivců. Vědec Max a Willova žena Evelyn si však stále kladou otázku, zda jsou jeho experimenty správné. Připojí tedy Willovo vědomí k jeho velkému vynálezu, důsledky tohoto činu však pocítí celý svět.

{youtube}NDKrAp3ciwI{/youtube}

Dvojník

Drama, thriller, komedie
Režie: Richard Ayoade
Herci: Mia Wasikowska, Jesse Eisenberg, Noah Taylor
Simon je samotář, který se protlouká životem, jak se jen dá. V práci ho přehlížejí, žena jeho snů ho ignoruje, matka jím pohrdá a ať se snaží sebevíc, nemůže to změnit. A to až do dne kdy se v jeho práci objeví James, který je jeho fyzickým dvojníkem.  Povahově je však Simonovým protikladem.  James tedy pomalu a jistě začíná přebírat kontrolu nad jeho životem.
{youtube}pKRKoZIjiFk{/youtube}

Detektiv Down

Komedie
Režie: Bard Breinen
Herci: Ida E. Broch, Nils J. Kaalstad, Sven Nordin
Hlavní hrdinou je Robert, který provozuje soukromou detektivní kancelář. Bohužel se mu nedostává žádných klientů, jelikož je postižen Downovým syndromem a jakmile sundá svůj klobouk všem je tato nemoc vidna. Nakonec se mu však podaří sehnat případ a to zmizení bruslaře Olava Starra. Příbuzní pověří Roberta hledáním Olava, ale spíše proto aby upokojili senilní babičku. Sami by ho snad ani nepostrádali. A k těmto účelům se Robert perfektně hodí.  I přes jeho speciální a opravdu podivné vyšetřovací metody se začíná ukazovat, že Robert není tak hloupý jak se zdá…
{youtube}Te0X6L9yQMU{/youtube}

Od 24.4.

Nekonečná láska

Drama, romantický
Režie: Shana Feste
Herci: Alex Pettyfer, Joely Richardosn, Robert Patrick
(Zatím bez dostupných informací)
{youtube}sHsIEVqIukw{/youtube}

Láska, soudruhu

Komedie
Režie: Taru Makelä
Herci: Kati Quetinen, Miroslav Etzler, Laura Birn
Příběh na pozadí studené války o Else, která má uspořádaný svůj život přesně tak jak si představuje. Až na menší problém – muže, kterého kdysi velmi milovala, ztratil a nyní je tento český jazzový hudebník objeví na „Mezinárodním festivalu mládeže a studenstva. Nejdříve se Elsa snaží držet odstup, vždyť věřila, že tento muž je desetiletí mrtvý. Nakonec však zjistí, že některé lásky toho vydrží mnoho. Ale pokud spolu chtějí být déle než po dobu trvání festivalu, existuje jen jedno řešení …
{youtube}ihv3s8vmjRA{/youtube}

Amazing Spider-Man 2

Akční, dobrodružný, fantasy
Režie: Marc Webb
Herci: Andrew Garfield, Felicity Jones, Emma Stone
Peter Parker žije v celku spokojený život. Své nudné studium si může oživit „létáním“ mezi mrakodrapy, je skutečným hrdinou a ještě ke všemu má svou přítelkyni Gwen. Do jeho života však vstoupí  Electro, padouch, který je mnohem silnější než on sám.  Postupem času však Peter zjišťuje, že všechny jeho nepřátelé spojuje jedno, a to společnost OsCorp.

{youtube}YTn9ZqOzlfQ{/youtube}

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Premiéry v kinech – duben. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free