Film bouřlivého mládí - Ohnivé léto

Kategorie: Nalezeno v archivech
Vytvořeno čtvrtek 6. září 2012 0:00 Napsal NFA

Stěží bychom si mohli představit příjemněji ztrávené prázdniny, než jak je letos alespoň zčásti trávily sestry Baarové při filmování prázdninového románku lásky „Ohnivé léto“ v kouzelné přírodní kulise jižních Čech – zejména v horním Povltaví. Námět tohoto filmu pochází od Václava Kršky, který společně s Františkem Čápem zpracoval i scénář a který se rovněž společně s Čápem účastnil i režie. Děj zachycuje osudy několika mladých lidí o prázdninách, kdy patří již k výsadám mládí, prožívat románky lásky v štěstí i radosti, či v bolesti a smutku. Přísně držená dcera z venkovského zámku se tu zamiluje do mladého studenta, dlícího tu na prázdninách.

Zámecká slečna vykupuje pak tuto tragickou příhodu z prázdnin pokorou, věrností v mladistvé lásce a - mateřstvím. V tomto filmu se po prvé setkávají na scéně i sestry Baarové.

Lída, po téměř celoroční přestávce, nastupuje před kameru odpočatá a svěží, aby dokázala, že v ní má český film dosud spolehlivou představitelku velkých rolí, zjevem krásnou a v hereckém projevu zkušenou. Několikaletý pobyt v Berlíně jí všestranně prospěl, poněvadž za tu dobu nabyla v cizím prostředí větší jistoty ve vystoupení. Její herecká odpočatost jí bude nyní jen ku prospěchu, poněvadž ji očekávají v nejbližší době tři závažné role, všechny ve filmech z produkce barrandovských atelierů A-B. Především má být hrdinkou dvou ohlašovaných již Vávrových filmů, v prvém „Maskované milence“ podle Balzaca – na jehož scenariu již Vávra pracoval před rokem, má před sebou snad nejtěžší úkol své dosavadní herecké kariéry. Dalším filmem je „Dívka v modrém“ podle původního námětu de la Camary a třetím filmem bude pravděpodobně „Panna“ podle Františka Zavřela, v režii V. Binovce.

Sláva Lídy Baarové podnítila již dříve její mladší sestru Zorku k vypětí všech sil dosáhnouti týchž hereckých úspěchů. Zorka studovala Státní konservatoř v Praze a po několikerém vystoupení v episodních filmových rolích je nyní na zkušenou u Východočeského divadla v Pardubicích. Její vytrvalost a houževnatá povaha ji jistě dovede k úspěchu i ve filmu, kde ve snaze nebýt odvislá od popularity své sestry, přijala umělecké jméno Zorka Janů.

ZDROJ: archivní materiály NFA

Pozn. red.: Text je doslovným přepisem originálního textu se zachováním původního jazyka a stylistiky.

FILM MŮŽETE ZAKOUPIT NA DVD zde.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Oblíbené scény a filmové hlášky

Website Design
Copyright 2011 - 2015. Licence Creative Commons. Film bouřlivého mládí - Ohnivé léto. All Rights Reserved. Časopis Film a video, jehož autorem je Filmexport Home Video s.r.o., podléhá licenci Creative Commons. Uveďte autora, neužívejte komerčně 3.0 Unported. ISSN 1805-5028 (Print) ISSN 1805-5036 (On-line)
Templates Joomla 1.7 by Wordpress themes free